Classification Reports
Results by Classification
All inquiries regarding results should be directed to Alex Garcia, State Contest Director at txtsa.contest.director@gmail.com
Last Updated: 4/26/2016 at 1:07PM
MU100 | HOT ROD CO2 CAR COMPETITION - WOOD
Place Student ID Student Name School Name Total Points
2 167562 Thomas Wehring Spillane Middle School 4
2 113869 Ronak Malik Spillane Middle School 4
HU100 | HOT ROD CO2 CAR COMPETITION - WOOD
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 106256 Taylor Brown Roosevelt High School 5
2 111987 Can Vo Brandeis HS 4
3 175058 Breanna Guzman Brandeis HS 3
HU101 | HOT ROD CO2 CAR COMPETITION - ABS PLASTIC
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 26236 Felix Lopez PSJA Southwest 5
2 108619 Kirkland James Weatherford High School 4
MU102 | CO2 RESEARCH RACER - WOOD
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 78755 Carolyn Dietrich-Greig Stephen F. Austin Middle School 5
3 78761 Jacob Kidd Stephen F. Austin Middle School 3
HU102 | CO2 RESEARCH RACER - WOOD
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 115142 Jesse Tuttle Byron Nelson High School 5
2 33103 Uthej Ganna Hendrickson High School 4
3 115126 Ryan Taylor Byron Nelson High School 3
4 114664 Matthew Dahan Byron Nelson High School 2
5 79755 Kevin De Leon Langham Creek HS 1
HU103 | CO2 RESEARCH RACER - ABS PLASTIC
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 108621 Sammy Jepson Weatherford High School 5
2 4607 Caleb Garza Cypress Woods High School 4
3 114664 Matthew Dahan Byron Nelson High School 3
4 168291 Basel Hamad Weatherford High School 2
HU104 | RC VEHICLE - ELECTRIC
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 163439 Bryce Lytle Cypress Woods High School 5
2 82981 Nate Fitzgerald Longview High School 4
3 168432 Cristian Castillo Edward Marcus High School 3
4 167135 Robert Luna Veterans Memorial Early CollegeHigh School 2
5 108691 Noah Sandberg Edward Marcus High School 1
HU105 | RC VEHICLE - GAS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 78855 Ascencion Alvarado Brownsville Lopez Early College High School 5
2 114093 Ellis Covington Flower Mound HS 4
HU106 | DOWN HILL CHALLENGE - KIT BUILT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 32504 Aimar Negrete George Bush High School 5
2 129532 Jonathon Grabowski Copperas Cove High School 4
3 129562 Emilio Garcia Brazosport High School 3
4 105381 Sebastian Garcia Roosevelt High School 2
5 108616 Hicks Matthew Weatherford High School 1
5 175056 Mia Addari Brandeis HS 1
HU107 | DOWN HILL CHALLENGE - LAB BUILT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 32511 Alyssa Lemon George Bush High School 5
2 91543 William Slater Mckinney High School 4
3 33108 Aaron Whitmire Hendrickson High School 3
4 171680 Gage Brockman Shallowater 2
5 174826 Jacob Warren Brandeis HS 1
MU108 | ROCKET LAUNCH (STUDENT BUILT /DESIGNED)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 112407 Aston Way Sweeny Junior High 5
2 175062 Daniel Leon Hoffman Middle School 4
3 174813 Giovanni Soto-Vera Hoffman Middle School 3
4 174814 Micah Hampton Hoffman Middle School 2
5 102198 Morgan Baxter Sweeny Junior High 1
HU108 | ROCKET LAUNCH (STUDENT BUILT /DESIGNED)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 91543 William Slater Mckinney High School 5
2 7822 Johan Martinez East Early College High School 4
4 10620 Isaac Brigham East Early College High School 2
5 32448 Chris Keen Porter High School 1
MU109 | ROCKET LAUNCH (KIT)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 174818 Tyler Edwards Hoffman Middle School 5
2 175063 Jocelyn Tchety Hoffman Middle School 4
3 175065 Alejandro Garcia Hoffman Middle School 3
HU109 | ROCKET LAUNCH (KIT)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
2 91099 Kathryn Lehocky Mckinney High School 4
3 91100 Alex Lehocky Mckinney High School 3
4 144102 Johnny Gutierrez East Early College High School 2
5 171729 Julia McCown Robert E. Lee H.S. 1
HU110 | LAND SPEED RECORD ROCKET CARS - 1C OR 2BS OR 4AS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 7818 Flo Turcios East Early College High School 5
2 175056 Mia Addari Brandeis HS 4
3 109992 Ana Quintana Parkland High School 3
HU111 | LAND SPEED RECORD ROCKET CARS - 1D OR 2CS OR 4BS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 171679 Slade Chisum Shallowater 5
2 171657 Seth Ashley Shallowater 4
3 112022 Sean Heath Brandeis HS 3
4 66416 Samantha Espinoza Socorro High School 2
5 171674 Emily Summersgill Shallowater 1
HU112 | LAND SPEED RECORD ROCKET CARS - 1E OR 2DS OR 4CS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 7823 Adolfo Castillo East Early College High School 5
2 111987 Can Vo Brandeis HS 4
3 7822 Johan Martinez East Early College High School 3
HU113 | TEXAS TSA HIGH SCHOOL CATAPULT CONTEST
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 10693 Albert Beltran East Early College High School 5
2 91543 William Slater Mckinney High School 4
3 56724 Alan Urteaga Simon Rivera High School 3
4 65009 Adam Wailes Graham High School 2
5 111681 Salma-Ali Saleh Eastlake High School 1
HU114 | TSA ELECTRONIC FLIGHT CONTEST - ROTORCRAFT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 108618 Morar Aj Weatherford High School 5
2 67440 Misael Ortiz Socorro High School 4
3 108620 Joel Bell Weatherford High School 3
4 176790 Alphonse Ingo Ysleta High School 2
5 115947 Matthew Montoya Bel Air High School 1
HU119 | ON-SITE COMPUTER SKILLS CONTEST - CADD/CAM/CNC (MILL OR ROUTER)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 4609 Lily England Cypress Woods High School 5
2 4469 Mason Kubecka Cypress Woods High School 4
3 101660 Trace Burton Cypress Woods High School 3
HU120 | ON-SITE COMPUTER SKILLS CONTEST - ANIMATION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
3 36830 Maria Hernandez South Texas High School For Health Professions 3
HU121 | ON-SITE COMPUTER SKILLS CONTEST - GRAPHIC DESIGN ARTISTIC
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 23832 Lertchaai Hale Captain John L .Chapin High School 5
2 78861 Ashley Garcia Brownsville Lopez Early College High School 4
3 164291 Jonathan Diaz Brownsville Lopez Early College High School 3
4 69886 Andree Ochoa Americas High School 2
5 68818 Andre Chaparro Americas High School 1
HU122 | ON-SITE COMPUTER SKILLS CONTEST - MULTI-MEDIA PRESENTATION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 83011 Kyra Turner Longview High School 5
2 57842 Esther Cervantes South Texas High School For Health Professions 4
3 164021 Gabriela De La Garza Science Academy Of South Texas 3
4 82994 Brady Miller Longview High School 2
MU200 | MIDDLE SCHOOL WRITTEN EXAM
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 171710 Zoe Bantolina Atascocita Middle School 5
2 63011 Zander Tompkins Atascocita Middle School 4
3 63012 Stephen Ozan Atascocita Middle School 3
4 171712 Zachary Seidel Atascocita Middle School 2
5 78720 Weston Gary Stephen F. Austin Middle School 1
6 78802 Frank Watson Stephen F. Austin Middle School 0
7 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 0
8 78766 Dylan Moore Stephen F. Austin Middle School 0
10 78753 Ayden Ayers Stephen F. Austin Middle School 0
HU210 | HIGH SCHOOL WRITTEN EXAM
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 81545 Alajandro Gano Morton Ranch High School 5
2 111974 Frankie Caruso Brandeis HS 4
3 111991 Aaron Peasley Brandeis HS 3
4 112395 Charles Warren Klein Collins High School 2
5 89537 Daimen Moody Robert E. Lee H.S. 1
MU300 | GRAPHIC SOLUTIONS - TECHNOLOGY PROBLEM SOLVING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 174814 Micah Hampton Hoffman Middle School 5
2 63011 Zander Tompkins Atascocita Middle School 4
MU301 | GRAPHIC SOLUTIONS - COMMUNICATION TECHNOLOGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 175063 Jocelyn Tchety Hoffman Middle School 5
2 175105 Adria Weeks Atascocita Middle School 4
3 175062 Daniel Leon Hoffman Middle School 3
4 102201 Alexis Mack Sweeny Junior High 2
5 63016 Kane Reith Atascocita Middle School 1
MU302 | GRAPHIC SOLUTIONS - COMPUTER APPLICATIONS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 174810 Sirrianda Mbianda Hoffman Middle School 5
2 174812 Mia Polk Hoffman Middle School 4
MU303 | GRAPHIC SOLUTIONS - CONSTRUCTION TECHNOLOGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 171710 Zoe Bantolina Atascocita Middle School 5
2 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 4
3 171712 Zachary Seidel Atascocita Middle School 3
MU304 | GRAPHIC SOLUTIONS - ENERGY POWER & TRANSPORTATION TECHNOLOGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 175050 Michael Avila Vernon And Kathy Lewis Middle School 5
2 63014 Casey Bantolina Atascocita Middle School 4
3 175064 Bobiana Hill Hoffman Middle School 3
4 174818 Tyler Edwards Hoffman Middle School 2
MU305 | GRAPHIC SOLUTIONS - MANUFACTURING TECHNOLOGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 171715 Logan Tunnell Atascocita Middle School 5
2 63015 Dustin Walters Atascocita Middle School 4
3 63012 Stephen Ozan Atascocita Middle School 3
4 171711 Sandor Stone Atascocita Middle School 2
HU310 | GRAPHIC SOLUTIONS - TECHNOLOGY PROBLEM SOLVING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 83009 Samantha Taylor Longview High School 5
2 112402 Bennie Forbes Klein Collins High School 4
3 116400 Juan Don Juan Veterans Memorial Early CollegeHigh School 3
4 126173 Andy Melendez Northwest High School 2
5 106334 Isabella Ortiz Roosevelt High School 1
HU311 | GRAPHIC SOLUTIONS - ARCHITECTURE AND CONSTRUCTION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 67368 Matthew Nevarez Socorro High School 5
2 105265 Lauren Jersey Klein Oak High School 4
3 183717 Braiden Beam Klein Oak High School 3
4 105268 Gabriel Guerrero Klein Oak High School 2
5 112019 Colin Przybyla Brandeis HS 1
HU312 | GRAPHIC SOLUTIONS - ENGINEERING & DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 169450 Anthony Williams Parkland High School 5
2 114114 Matthew Hope Klein Collins High School 4
3 171887 Louis Martinez General Benjamin Oliver Davis 3
4 70618 Shawn Victor Seven Lakes High School 2
5 168328 Andrew Thorsen Klein Oak High School 1
HU313 | GRAPHIC SOLUTIONS - PROMOTIONAL DESIGN AND MARKETING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 69445 Jacqueline Ibarra Americas High School 5
2 69609 Angel Luna Americas High School 4
3 82970 Lucy Castillo Longview High School 3
4 68818 Andre Chaparro Americas High School 2
5 56856 Virginia Cabrera Simon Rivera High School 1
HU314 | GRAPHIC SOLUTIONS - MANUFACTURING DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 65898 Yareli Antillon Socorro High School 5
2 82984 Chris Guck Longview High School 4
3 171884 Alexander Cruz General Benjamin Oliver Davis 3
4 78684 William Urwiller Hawkins High School 2
5 56477 Carlos Soto Simon Rivera High School 1
HU315 | GRAPHIC SOLUTIONS - INFORMATION TECHNOLOGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
2 115947 Matthew Montoya Bel Air High School 4
HU316 | GRAPHIC SOLUTIONS - BIO-TECHNOLOGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 67312 Adriana Moreno Socorro High School 5
2 82995 Trevor O'Connor Longview High School 4
3 115946 Joshua Martinez Bel Air High School 3
4 167323 Hozbaldo Silva General Benjamin Oliver Davis 2
5 124108 Mellina Zavala Waxahachie High School 1
HN500 | NQE - ANIMATRONICS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 166396 Kendrick Do-Nguyen Bowie High School 5
2 108540 Miguel Garza George Ranch High School 4
3 30527 Brandon Campos Homer Hanna High School 3
4 91603 Abigail Stallbaumer Mckinney High School 2
5 15520 Jacob Bowman Lamar Consolidated High School 1
6 107428 Alfredo Aldape Brownsville Early College High School 0
7 44345 Abby Cancel South Texas Beta 0
8 123811 Victoria Smith Waxahachie High School 0
9 85960 Rohan Kamath Captain John L .Chapin High School 0
10 105394 Jason Conklin Roosevelt High School 0
HN501 | NQE - ARCHITECTURAL RENOVATION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 161457 Anne-Marie Warren Captain John L .Chapin High School 5
2 107825 Vasily Sufuez Klein High School 4
3 79733 Nathan Smith Langham Creek HS 3
4 116413 Danny Gonzalez Veterans Memorial Early CollegeHigh School 2
5 136901 David Morales El Dorado High School 1
6 128691 Walter Perez South Garland High School 0
7 63339 Abigail Curtis Seven Lakes High School 0
8 79710 Joel Cereceres Graham High School 0
9 135521 Zachary Johnson George Bush High School 0
10 166400 Helen Pham Bowie High School 0
HN502 | NQE - BIOTECHNOLOGY DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 166401 Cindy Nguyen Bowie High School 5
2 83015 Krisana Yuen Longview High School 4
3 91178 Alexandra Macias Mckinney High School 3
4 174788 Alex Han Flower Mound HS 2
5 173374 Jacob Jones Mesquite High School 1
6 160252 Mark Anthony Gonzales Captain John L .Chapin High School 0
7 164048 Sabih Jalil Science Academy Of South Texas 0
8 79980 Shyam Patel Hebron High School 0
9 105726 Ashlyn Bain Roosevelt High School 0
10 15523 Abby Myers Lamar Consolidated High School 0
HN503 | NQE - CAREER PREPARATION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 166406 Sammy Calkins Bowie High School 5
2 59625 Wisdom Orakwue Lamar Consolidated High School 4
3 110018 James Milam Parkland High School 3
4 82980 Daniele Farren Longview High School 2
5 124108 Mellina Zavala Waxahachie High School 1
6 161067 Andres Humberto Rodriguez Captain John L .Chapin High School 0
7 166326 Ashley Mendenhall Longview High School 0
8 169383 David Rodriguez Parkland High School 0
9 175903 Raul Romero Alvarado Byron Nelson High School 0
10 80359 Cici Lu Lamar Consolidated High School 0
HN504 | NQE - CHAPTER TEAM
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 82983 Stephanie Guck Longview High School 5
2 2752 Sydney Berry South Texas Beta 4
3 94320 Obrei English Carthage High School 3
4 116464 Isaiah George Mesquite High School 2
5 163997 Andoni Barrica Science Academy Of South Texas 1
6 108607 Hope Yeager George Ranch High School 0
7 105381 Sebastian Garcia Roosevelt High School 0
8 126767 Owais Raza Harmony School Of Science - High 0
9 91178 Alexandra Macias Mckinney High School 0
10 80359 Cici Lu Lamar Consolidated High School 0
HN505 | NQE - CHILDREN?S STORIES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 44330 Adriana Cantu South Texas Beta 5
2 159870 Celeste Casarez Captain John L .Chapin High School 4
3 108513 Brittainie Cason George Ranch High School 3
4 123134 Billy Lu Waxahachie High School 2
5 114386 Alyssa Sullivan North Mesquite High School 1
6 69898 Valerie Olivares Americas High School 0
7 112406 Aranpreet Gill Klein Collins High School 0
8 82996 Rutvi Patel Longview High School 0
9 164025 Joel Fuentes Science Academy Of South Texas 0
10 116442 Nadeen Salhadar Veterans Memorial Early CollegeHigh School 0
HN506 | NQE - COMPUTER-AIDED DESIGN (CAD) 2D ARCHITECTURE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 168147 Tony Tran Bowie High School 5
2 115133 Richard Tierney Byron Nelson High School 4
3 112284 Jorge Sanchez James Pace Early College High School 3
4 107825 Vasily Sufuez Klein High School 2
5 112278 Jaime Reyna James Pace Early College High School 1
6 105266 Zain Farroqui Klein Oak High School 0
7 171723 Parker Rathbun Robert E. Lee H.S. 0
8 136901 David Morales El Dorado High School 0
9 63339 Abigail Curtis Seven Lakes High School 0
10 112021 Kevin Inman Brandeis HS 0
HN507 | NQE - COMPUTER-AIDED DESIGN (CAD) 3D ENGINEERING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 108556 Noah Joe George Ranch High School 5
2 166394 Emelio Jiminez Bowie High School 4
3 55452 Clark Brooks Lake Travis High School 3
4 112397 Harsh Patel Klein Collins High School 2
5 116407 Rodrigo Garcia Veterans Memorial Early CollegeHigh School 1
6 167321 Rohit Fnu General Benjamin Oliver Davis 0
7 176910 Enrique Gonzalez James Pace Early College High School 0
8 105408 Saffron Kaplan Roosevelt High School 0
9 76217 Rebecca Fernandez Homer Hanna High School 0
10 89537 Daimen Moody Robert E. Lee H.S. 0
HN508 | NQE - COMPUTER NUMERICAL CONTROL CNC PRODUCTION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 67878 Amanda Sandoval Socorro High School 5
2 128696 Oscar Ramos South Garland High School 4
3 106324 Brenda Valdez Roosevelt High School 3
4 108563 Leo Lin George Ranch High School 2
5 116379 Dawson Montes Mesquite High School 1
6 161525 Anthony Parra New Braunfels High School 0
HN509 | NQE - DEBATING TECHNOLOGICAL ISSUES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 166406 Sammy Calkins Bowie High School 5
2 165025 Robert Swanson Van High School 4
3 172589 Xavier Coonrod Mesquite High School 3
4 160076 Tyler Andrew Durkes-Castloo Captain John L .Chapin High School 2
5 70614 Jay Shenoy Seven Lakes High School 1
6 114107 Soham Rawal Flower Mound HS 0
7 82994 Brady Miller Longview High School 0
8 70589 Matthew Dean Seven Lakes High School 0
9 86284 Justin Melendez Longview High School 0
10 114083 Catherine Tang Flower Mound HS 0
HN510 | NQE - DESKTOP PUBLISHING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 69429 Imelda Holguin Americas High School 5
2 23832 Lertchaai Hale Captain John L .Chapin High School 4
3 166416 Nafim Dewan Bowie High School 3
4 2752 Sydney Berry South Texas Beta 2
5 166417 Cole Quang Bowie High School 1
6 78888 Armando Villarreal Brownsville Lopez Early College High School 0
7 82993 Olivia Lorenz Longview High School 0
8 168435 Alina Guerra Science Academy Of South Texas 0
9 123784 David Siple Waxahachie High School 0
10 82972 Emma Clark Longview High School 0
HN511 | NQE - DIGITAL VIDEO PRODUCTION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 82996 Rutvi Patel Longview High School 5
2 23832 Lertchaai Hale Captain John L .Chapin High School 4
3 171830 Andres Orduno South Texas Beta 3
4 176694 Lenette Samaniego South Garland High School 2
5 169571 Kevin Granados Birdville Center of Technology and Advanced Learning 1
6 83000 Nitin Rangu Longview High School 0
7 173635 Juliana Mathew Mesquite High School 0
8 112264 Nathaly Lopez James Pace Early College High School 0
9 108624 Braden Payne Weatherford High School 0
10 108580 Catherine Phillips George Ranch High School 0
HN512 | NQE - DRAGSTER DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 166393 Jefferson Pham Bowie High School 5
2 166397 Uriel Carranza Bowie High School 4
3 167307 Bradely Pang Seven Lakes High School 3
4 116414 Luis Mario Gonzalez Veterans Memorial Early CollegeHigh School 2
5 74749 Conner Williams Nacogdoches High School 1
6 116398 Cesar Davila Veterans Memorial Early CollegeHigh School 0
7 123814 Brandon Snowden Waxahachie High School 0
8 74698 Sara Barker Nacogdoches High School 0
9 15524 David Hurley Lamar Consolidated High School 0
10 159829 Steven Andrew Cadd Captain John L .Chapin High School 0
HN513 | NQE - ENGINEERING DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 108561 Courtney Le George Ranch High School 5
2 124047 Christopher Williams Waxahachie High School 4
3 105916 Linh Phan Roosevelt High School 3
4 15523 Abby Myers Lamar Consolidated High School 2
5 173326 Angel Jimenez Mesquite High School 1
6 66264 Danielle Da Costa Socorro High School 0
7 70486 Jacqueline Villalobos Americas High School 0
8 164090 John Ramirez Science Academy Of South Texas 0
9 112277 Angel Quiroz James Pace Early College High School 0
10 133827 Matthew Shanks Hollenstein Career and Technology Center 0
HN514 | NQE - ESSAYS ON TECHNOLOGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 168953 Zachary Mason China Spring High School 5
2 116238 Ethan Crain China Spring High School 4
3 82999 Neal Rangu Longview High School 3
4 168028 Lothario Clincy Hebron High School 2
5 83000 Nitin Rangu Longview High School 1
6 126759 Olivia Tran Harmony School Of Science - High 0
7 122216 Amanda Biles Waxahachie High School 0
8 4530 Mikaela Rene Garcia Cypress Woods High School 0
9 164005 Eugene Choi Science Academy Of South Texas 0
10 70191 Julian Ronquillo Americas High School 0
HN515 | NQE - EXTEMPORANEOUS SPEECH
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 175764 Alexander Miller Byron Nelson High School 5
2 164014 Samia Daghestani Science Academy Of South Texas 4
3 160494 Timothy John Kalvaitis Jr Captain John L .Chapin High School 3
4 116331 Luis Velma Mesquite High School 2
5 70614 Jay Shenoy Seven Lakes High School 1
6 167328 Isaac Hoover General Benjamin Oliver Davis 0
7 174788 Alex Han Flower Mound HS 0
8 166406 Sammy Calkins Bowie High School 0
9 160076 Tyler Andrew Durkes-Castloo Captain John L .Chapin High School 0
10 166412 Mason Brighton Bowie High School 0
HN516 | NQE - FASHION DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 124126 Jocelyn Guerrero Poteet High School 5
2 168166 Lizeth Pineda Tarin Bel Air High School 4
3 166280 Sabrina Lerma Brownsville Lopez Early College High School 3
4 164109 Kayla Vargas Science Academy Of South Texas 2
5 164027 Catalina Garza Science Academy Of South Texas 1
6 65002 Marisa Miracle Graham High School 0
7 126785 Zahrah Butler Harmony School Of Science - High 0
8 86284 Justin Melendez Longview High School 0
9 126775 Samuella Koxyn Harmony School Of Science - High 0
10 79714 Heather Amadio Langham Creek HS 0
HN517 | NQE - FLIGHT ENDURANCE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 70609 Lee Nguyen Seven Lakes High School 5
2 64977 Jeb Curry Graham High School 4
3 166420 Jonathan Buckhout Bowie High School 3
4 70603 Allen Liu Seven Lakes High School 2
5 82967 Daniel Bally Longview High School 1
6 104838 Jabari Fowler Cypress Woods High School 0
7 108610 Iman Zia George Ranch High School 0
8 64998 Shayne Lopez Graham High School 0
9 97766 Sergio De La Garza Mcallen Memorial High School 0
10 128863 Cesar Garcia Lamar Consolidated High School 0
HN518 | NQE - FUTURE TECHNOLOGY TEACHER
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 163997 Andoni Barrica Science Academy Of South Texas 5
2 166412 Mason Brighton Bowie High School 4
3 122313 Thomas Caliendo Waxahachie High School 3
4 108507 Abby Brannan George Ranch High School 2
5 92511 Libby Barker Lamar Consolidated High School 1
6 175164 Carmen Boffill South Texas Beta 0
7 166406 Sammy Calkins Bowie High School 0
8 161585 Iris Gonzalez South Texas Beta 0
9 121662 Maria Navarro Catalan Douglas Macarthur High School 0
10 82970 Lucy Castillo Longview High School 0
HN519 | NQE - MANUFACTURING PROTOTYPE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 165918 Samantha Trevino Waxahachie Global High School 5
2 83000 Nitin Rangu Longview High School 4
3 164087 Ashley Perez Science Academy Of South Texas 3
4 108514 Bryan Chacko George Ranch High School 2
5 124015 Cameron Weldon Waxahachie High School 1
6 135534 Rolla Elias George Bush High School 0
7 173326 Angel Jimenez Mesquite High School 0
8 15524 David Hurley Lamar Consolidated High School 0
8 106324 Brenda Valdez Roosevelt High School 0
9 66827 Destiny Huerta Socorro High School 0
10 79737 Jessica Troung Langham Creek HS 0
HN520 | NQE - MUSIC PRODUCTION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 105902 Natalie Garcia Roosevelt High School 5
2 114077 Nathan Hardwick Flower Mound HS 4
3 116396 Remi Berret-Carrasco Veterans Memorial Early CollegeHigh School 3
4 97746 Carl Brown G W Carver High School 2
5 90019 Jon Brooks Mckinney High School 1
6 128898 Adrian Carroll Alvarado High School 0
7 175124 Daniel Flint El Dorado High School 0
8 105397 Jacob Morse Roosevelt High School 0
9 165877 Schylar Sanford Waxahachie Global High School 0
10 83011 Kyra Turner Longview High School 0
HN521 | NQE - ON DEMAND VIDEO
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 174376 Cameron Siggins Mesquite High School 5
2 108624 Braden Payne Weatherford High School 4
3 78887 Camila Solano Brownsville Lopez Early College High School 3
4 123302 Kennedy Mills Waxahachie High School 2
5 117075 Jordan Price Cleburne High School 1
6 128896 Colten Bulin Alvarado High School 0
7 94453 Tyler Anderson Carthage High School 0
8 70610 Keeshan Patel Seven Lakes High School 0
9 165748 Christopher Klinck Waxahachie Global High School 0
10 126302 Sanchez Ingrid New Caney High School 0
HN522 | NQE - PHOTOGRAPHIC TECHNOLOGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 166413 Ben Fagan Bowie High School 5
2 78883 Jonathan Rodriguez Brownsville Lopez Early College High School 4
3 176118 Rachell Freed Byron Nelson High School 3
4 64986 Bailee Green Graham High School 2
5 183614 Tony Vega Poteet High School 1
6 89495 Daniel Barrera Robert E. Lee H.S. 0
7 82968 Greg Boudreau Longview High School 0
8 115949 Daniel Ibanez Bel Air High School 0
9 165623 Jessica Cross Waxahachie Global High School 0
10 161529 Dylan Worley New Braunfels High School 0
HN523 | NQE - PREPARED PRESENTATION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 83006 Payton Schaap Longview High School 5
2 82988 Ejehi Ihionkhan Longview High School 4
3 82983 Stephanie Guck Longview High School 3
4 108577 Adaugo Njoku George Ranch High School 2
5 59159 Raul Ordonez South Texas High School For Health Professions 1
6 107829 Elizabeth Youssef Klein High School 0
7 112400 Ryan Gibson Klein Collins High School 0
8 67336 Alejandra Munoz Socorro High School 0
9 166412 Mason Brighton Bowie High School 0
10 70621 Naveen Santhosh Seven Lakes High School 0
HN524 | NQE - PROMOTIONAL GRAPHICS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 176932 Rogelio Cantu South Texas Beta 5
2 86284 Justin Melendez Longview High School 4
3 172361 Marisol Broussard Mesquite High School 3
4 82974 Naomi D'Arbell Longview High School 2
5 106332 Thanh Nguyen Roosevelt High School 1
6 92604 Juliana Ratchford Samuel Clemens 0
7 108529 Caitlin Do George Ranch High School 0
8 79714 Heather Amadio Langham Creek HS 0
9 2752 Sydney Berry South Texas Beta 0
10 80366 Gage Robinson Lamar Consolidated High School 0
HN525 | NQE - SCIVIS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 15523 Abby Myers Lamar Consolidated High School 5
2 166423 Jacob Scanlan Bowie High School 4
3 80359 Cici Lu Lamar Consolidated High School 3
4 137195 Marcelle Cavazos South Texas Beta 2
5 64968 James Bobek Graham High School 1
6 112231 Diego Cuevas James Pace Early College High School 0
7 116344 Amanda Jerez Mesquite High School 0
8 163995 Niroshan Anandasivam Science Academy Of South Texas 0
9 76200 Divya Viswanathan Hebron High School 0
10 59623 Brandon Humble Lamar Consolidated High School 0
HN526 | NQE - SOFTWARE DEVELOPMENT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 128637 Sammy Shin McKinney Boyd High School 5
2 70614 Jay Shenoy Seven Lakes High School 4
3 166428 Jose Aguilar Bowie High School 3
4 108512 Zachary Carlino George Ranch High School 2
5 15505 Jonathan Chapa Lamar Consolidated High School 1
6 105394 Jason Conklin Roosevelt High School 0
7 2749 Lauryn Brough South Texas Beta 0
8 4471 Tyler Chiriboga Cypress Woods High School 0
8 56705 Joshua Castillo South Texas High School For Health Professions 0
HN527 | NQE - STRUCTURAL DESIGN AND ENGINEERING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 66182 Rebecca Chacon Socorro High School 5
2 70610 Keeshan Patel Seven Lakes High School 4
3 116367 Johny Kannala Mesquite High School 3
4 108576 Sean Neal George Ranch High School 2
5 122279 Adam Bruce Waxahachie High School 1
6 111758 Andres Soltero Eastlake High School 0
7 110046 Brady Byrd Sweeny High School 0
HN528 | NQE - SYSTEM CONTROL TECHNOLOGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 92333 Mitchell Palmer Mckinney High School 5
2 163053 Marco Castillo Brownsville Early College High School 4
3 15520 Jacob Bowman Lamar Consolidated High School 3
4 114078 Phillip Boltan Flower Mound HS 2
5 160252 Mark Anthony Gonzales Captain John L .Chapin High School 1
6 82975 Conrad Deller Longview High School 0
7 30527 Brandon Campos Homer Hanna High School 0
8 108512 Zachary Carlino George Ranch High School 0
9 116394 Manolo Alvarez Veterans Memorial Early CollegeHigh School 0
10 166402 Martin Gracia Bowie High School 0
HN529 | NQE - TECHNICAL SKETCHING AND APPLICATION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 70617 Luis Vera Seven Lakes High School 5
2 169393 Ian Gilliam Parkland High School 4
3 89537 Daimen Moody Robert E. Lee H.S. 3
4 70610 Keeshan Patel Seven Lakes High School 2
5 116329 Pedro Mendez West Mesquite High School 1
6 160373 Raymundo Javier Hernandez Captain John L .Chapin High School 0
7 79723 Rachel Gillock Langham Creek HS 0
8 166397 Uriel Carranza Bowie High School 0
9 116413 Danny Gonzalez Veterans Memorial Early CollegeHigh School 0
10 123130 Chase Lowe Waxahachie High School 0
HN530 | NQE - TECHNOLOGY BOWL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 82969 Aaron Brown Longview High School 5
2 111983 Austin Bohrer Brandeis HS 4
3 112398 Sohaib Faruqi Klein Collins High School 3
4 2749 Lauryn Brough South Texas Beta 2
5 107706 Tanya Cruz Klein High School 1
6 114078 Phillip Boltan Flower Mound HS 0
7 116237 Ben Butler China Spring High School 0
8 108501 Mason Ameen George Ranch High School 0
9 79730 Micah Oevermann Langham Creek HS 0
10 126708 Faye Geremia Harmony School Of Science - High 0
HN531 | NQE - TECHNOLOGY PROBLEM SOLVING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 116234 Koltan Hampton China Spring High School 5
2 107805 Ian Gleen Klein High School 4
3 114255 Dalton Allen Ennis High School 3
4 44345 Abby Cancel South Texas Beta 2
5 92526 Brian Kaminsky Lamar Consolidated High School 1
6 78680 Cinthia Montgomery Hawkins High School 0
7 79730 Micah Oevermann Langham Creek HS 0
8 65010 Mikey Watkins Graham High School 0
9 112026 Dylan Delgado Brandeis HS 0
10 87610 Adrian Quinones Montwood High School 0
HN532 | NQE - TRANSPORTATION MODELING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 166429 Peter Tran Bowie High School 5
2 67343 Joshua Munoz Socorro High School 4
3 116402 Daniel Errisuriz Veterans Memorial Early CollegeHigh School 3
4 59159 Raul Ordonez South Texas High School For Health Professions 2
5 129032 Charles Turman Alvarado High School 1
6 108530 Hunter Duty George Ranch High School 0
7 65000 Arturo Lucio Graham High School 0
8 15524 David Hurley Lamar Consolidated High School 0
9 121873 Mario Mata Macarthur Ninth Grade School 0
10 112272 Jonathan Mireles James Pace Early College High School 0
HN533 | NQE - VIDEO GAME DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 110033 Jake Crouch Sweeny High School 5
2 123380 Nour Muwaquet Waxahachie High School 4
3 171836 Ashwin Kudva Flower Mound HS 3
4 108507 Abby Brannan George Ranch High School 2
5 124129 Suleman Itmer Poteet High School 1
6 107431 Orlando Martinez Brownsville Early College High School 0
7 112397 Harsh Patel Klein Collins High School 0
8 91354 Lesli Romero Mckinney High School 0
9 83005 Adam Sanchez Longview High School 0
10 85960 Rohan Kamath Captain John L .Chapin High School 0
HN534 | NQE - WEBMASTER
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 139346 Branden Garza South Texas Beta 5
2 165930 Levi Villarreal Waxahachie Global High School 4
3 114087 Al Madireddy Flower Mound HS 3
4 126707 Fahad Qavi Harmony School Of Science - High 2
5 105255 Sam Oduche Lamar Consolidated High School 1
6 164082 Mauricio Ortiz Science Academy Of South Texas 0
7 116434 Gerardo Parra Veterans Memorial Early CollegeHigh School 0
8 108499 Luke Allsteadt George Ranch High School 0
9 126274 Dais Perez New Caney High School 0
10 105421 Nathaniel Jackson Roosevelt High School 0
MN600 | NQE - BIOTECHNOLOGY DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 41186 Yasmin Hammami South Texas Preparatory Academy 5
2 78187 Ian Guajardo South Texas Preparatory Academy 4
MN601 | NQE - CAD FOUNDATIONS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 115432 Gavin Donnell West Middle School 5
2 37426 Haya Albustamy South Texas Preparatory Academy 4
3 115433 Landon Edwards West Middle School 3
4 126349 Aliayh Efotte Smith Middle School 2
MN602 | NQE - CAREER PREP
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 102201 Alexis Mack Sweeny Junior High 5
2 37433 Kissimmee Vargas South Texas Preparatory Academy 4
3 65080 Nikhil Guddati Mckamy Middle School 3
4 78768 Selah Pilkington Stephen F. Austin Middle School 2
MN603 | NQE - CATAPULT DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 116143 Harrison Lin Foster Middle School 5
2 133064 Marion Marquez Harmony School Of Science - Middle 4
3 165976 Cody Brower Briscoe Jr. High 3
4 167327 Hedaiah Shwaiki Lamar Junior High School 2
5 168142 Connor Gilliland Foster Middle School 1
6 113664 Cayden Meier New Caney Middle School 0
7 113645 Zachary Chism New Caney Middle School 0
8 115432 Gavin Donnell West Middle School 0
MN604 | NQE - CHALLENGING TECHNOLOGY ISSUES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 56845 Amanda Garcia South Texas Preparatory Academy 5
2 57220 Emma Morales South Texas Preparatory Academy 4
3 65088 Anuj Jain Mckamy Middle School 3
4 56720 Jaime Saveron South Texas Preparatory Academy 2
5 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 1
6 126348 Wyatt Waligura Smith Middle School 0
MN605 | NQE - CHAPTER TEAM
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 116148 Robert Hough Foster Middle School 5
2 133070 Muhammed Tanis Harmony School Of Science - Middle 4
MN606 | NQE - CHILDREN'S STORIES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 116142 Caroline Taylor Foster Middle School 5
2 41184 Anyssa Mujica South Texas Preparatory Academy 4
3 63012 Stephen Ozan Atascocita Middle School 3
4 133037 Amy Le Harmony School Of Science - Middle 2
5 83032 Keturah Vaughn Lamar Junior High School 1
6 65058 Nakiyah Borsadwala Mckamy Middle School 0
MN607 | NQE - COMMUNITY SERVICE VIDEO
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 184887 Angel Allen Teague Middle School 5
MN608 | NQE - CONSTRUCTION CHALLENGE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 37425 Cruz Chapa South Texas Preparatory Academy 5
MN609 | NQE - DIGITAL PHOTOGRAPHY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 115430 Hailey Routson West Middle School 5
2 65132 Rohit Shetty Mckamy Middle School 4
3 34142 Melissa Campos Chapel Hill Career Tech 3
4 115431 Sydney Solley West Middle School 2
5 57231 Jeswin Thomas South Texas Preparatory Academy 1
6 56846 Brooklyn Berry South Texas Preparatory Academy 0
7 89508 Chanel Deady Smith Middle School 0
8 83027 Nathan John Lamar Junior High School 0
9 165978 Noelle Hausmann Briscoe Jr. High 0
10 176771 Niya Daye Teague Middle School 0
MN610 | NQE - DRAGSTER
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 109748 Bryce Barrett Kerr Middle School 5
2 37426 Haya Albustamy South Texas Preparatory Academy 4
3 165181 McKenzie Quarles Briscoe Jr. High 3
4 34144 Manuel Greenlee Chapel Hill Career Tech 2
5 34141 Jon Blake Chapel Hill Career Tech 1
6 133087 Waasiq Gwadri Harmony School Of Science - Middle 0
7 164340 James Valentine Reading Jr. High 0
8 18547 Gavin Cervantez Reading Jr. High 0
10 175063 Jocelyn Tchety Hoffman Middle School 0
MN611 | NQE - ELECTRICAL APPLICATIONS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 113871 Sidh Suchdev Spillane Middle School 5
2 102205 Sebastian Rubalcava Sweeny Junior High 4
3 176771 Niya Daye Teague Middle School 3
4 102191 Isaiah Jammer Sweeny Junior High 2
MN612 | NQE - ENVIRONMENTAL ENGINEERING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 170141 Peyton Dockray Canadian Middle School 5
2 177406 Aurora Deleon Teague Middle School 4
MN613 | NQE - ESSAYS ON TECHNOLOGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 63334 Emily Shi South Texas Preparatory Academy 5
2 102191 Isaiah Jammer Sweeny Junior High 4
3 65111 Trisha Motupalli Mckamy Middle School 3
4 56717 Javier Mayorga South Texas Preparatory Academy 2
5 56759 Sophia Mao South Texas Preparatory Academy 1
6 171712 Zachary Seidel Atascocita Middle School 0
MN614 | NQE - FLIGHT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 34148 Max Richardson Chapel Hill Career Tech 5
2 34143 Ryan Elliott Chapel Hill Career Tech 4
3 116138 Matthew Reed Foster Middle School 3
4 175062 Daniel Leon Hoffman Middle School 2
5 63014 Casey Bantolina Atascocita Middle School 1
6 133029 Aaron Tran Harmony School Of Science - Middle 0
7 174814 Micah Hampton Hoffman Middle School 0
8 63012 Stephen Ozan Atascocita Middle School 0
9 102192 Aaron Aguilera Sweeny Junior High 0
10 102188 Randy Byrd Sweeny Junior High 0
MN615 | NQE - FORENSIC TECHNOLOGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 176771 Niya Daye Teague Middle School 5
2 102191 Isaiah Jammer Sweeny Junior High 4
3 165982 Clara Whelan Briscoe Jr. High 3
4 18541 Austin Prevette Reading Jr. High 2
5 63016 Kane Reith Atascocita Middle School 1
6 116152 Sarah Neely Foster Middle School 0
7 126341 Jahred Dobranic Smith Middle School 0
MN617 | NQE - INVENTIONS AND INNOVATIONS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 165977 Delon Perry Briscoe Jr. High 5
2 83034 Kiera Stovall Lamar Junior High School 4
3 133051 Haadi Farooqui Harmony School Of Science - Middle 3
4 176773 Brianna Flores Teague Middle School 2
5 63014 Casey Bantolina Atascocita Middle School 1
6 92848 Aurora Holt Dr. Hornedo Middle School 0
MN618 | NQE - JUNIOR SOLAR SPRINT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 133051 Haadi Farooqui Harmony School Of Science - Middle 5
2 102190 Joshua Hillman Sweeny Junior High 4
3 57228 Pablo Vidal South Texas Preparatory Academy 3
4 133058 Jason Panganiban Harmony School Of Science - Middle 2
5 18554 Kate Culpepper Reading Jr. High 1
6 83024 Emily Donham Lamar Junior High School 0
7 175064 Bobiana Hill Hoffman Middle School 0
8 18557 Megan Tran Reading Jr. High 0
9 108988 Blaze Dabelgott Sweeny Junior High 0
MN619 | NQE - LEADERSHIP STRATEGIES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 41188 Satya Holla South Texas Preparatory Academy 5
2 166246 Alexander Villa Parkland Middle School 4
3 63012 Stephen Ozan Atascocita Middle School 3
4 167318 Tia Moore Lamar Junior High School 2
MN620 | NQE - MASS PRODUCTION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 126342 Taher Hassanali Smith Middle School 5
MN621 | NQE - MEDICAL TECHNOLOGY ISSUES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 116148 Robert Hough Foster Middle School 5
2 37428 Dominique De Los Reyes South Texas Preparatory Academy 4
3 133032 Adriele Rivera Harmony School Of Science - Middle 3
4 133031 Adeola Olawoye Harmony School Of Science - Middle 2
MN622 | NQE - MICROCONTROLLER DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 18556 Garrett Mickelson Reading Jr. High 5
MN623 | NQE - PREPARED SPEECH
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 116153 Carly Snyder Foster Middle School 5
2 41186 Yasmin Hammami South Texas Preparatory Academy 4
3 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 3
4 177503 Mahogany LeBlanc Teague Middle School 2
5 166243 Angel Munoz Parkland Middle School 1
6 102201 Alexis Mack Sweeny Junior High 0
MN624 | NQE - PROBLEM SOLVING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
2 89506 Owen Naedler Smith Middle School 4
3 164340 James Valentine Reading Jr. High 3
4 83033 Jordan Martinez Lamar Junior High School 2
5 37429 Alyssa Sepulveda South Texas Preparatory Academy 1
6 63016 Kane Reith Atascocita Middle School 0
7 165981 Bridget Barragy Briscoe Jr. High 0
8 34155 Harris Katherine Chapel Hill Career Tech 0
9 166246 Alexander Villa Parkland Middle School 0
10 177400 Pricilla Rivera Teague Middle School 0
MN625 | NQE - PROMOTIONAL MARKETING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 18560 Avery Nycum Reading Jr. High 5
2 177502 Chasidee Larry Teague Middle School 4
MN626 | NQE - STEM ANIMATION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 166245 Briza Perez Parkland Middle School 5
2 116156 Meagan McGuire Foster Middle School 4
3 102202 Caleb Hood Sweeny Junior High 3
MN627 | NQE - STRUCTURAL ENGINEERING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 105195 Pristine Hysten Sweeny Junior High 5
2 94891 Maysam Daghestani South Texas Preparatory Academy 4
3 166091 America Cardenas Venus Middle School 3
4 18543 James Pierce Reading Jr. High 2
5 89504 Jason Young Smith Middle School 1
MN629 | NQE - TECH BOWL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
2 23958 David Duru Dr. Hornedo Middle School 4
3 116150 Hyndavi Jata Foster Middle School 3
4 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 2
5 65082 Tarun Gunampalli Mckamy Middle School 1
6 175046 Hannah Omoruyi Vernon And Kathy Lewis Middle School 0
7 18560 Avery Nycum Reading Jr. High 0
8 166243 Angel Munoz Parkland Middle School 0
9 167568 Blake Weldon Spillane Middle School 0
10 174810 Sirrianda Mbianda Hoffman Middle School 0
MN630 | NQE - TECHNICAL DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 102191 Isaiah Jammer Sweeny Junior High 5
MN631 | NQE - VIDEO GAME DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 22745 Ahmad Aldasouqi Dr. Hornedo Middle School 5
2 37432 Lance Lui South Texas Preparatory Academy 4
3 133069 Muhammad Dal Harmony School Of Science - Middle 3
4 65070 Sloan Davis Mckamy Middle School 2
5 168142 Connor Gilliland Foster Middle School 1
6 177497 Raphael Bevil Teague Middle School 0
7 83031 Jeff Onyediri Lamar Junior High School 0
MN632 | NQE - WEBSITE DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
1 83028 Aadil Shatry Lamar Junior High School 5
2 18542 Promise Eke Reading Jr. High 4
3 71662 Alexis Acosta Richardson West Junior High 3
4 176779 Joanna Gutierrez Estrada Teague Middle School 2
5 116138 Matthew Reed Foster Middle School 1
6 133045 Daniel Elumelu Harmony School Of Science - Middle 0
MP2001 | DRAFTING - SKETCHING/FREE HAND - SINGLE PART-(NO RENDERING. SEE GRAPHICS SECTION) ONE SHEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65109 Raashi Mohan Mckamy Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2002 | DRAFTING - SKETCHING / FREE HAND - SINGLE VIEW WITH PICTORIAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65098 Spyro Koulouris Mckamy Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2008 | DRAFTING - SKETCHING /FREE HAND - PICTORIAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65132 Rohit Shetty Mckamy Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2010 | DRAFTING - SINGLE VIEW - - ONE SHEET WITH PICTORIAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2012 | DRAFTING - TWO VIEW - ONE SHEET WITH PICTORIAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2013 | DRAFTING - TWO VIEW - ONE SHEET WITHOUT PICTORIAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2014 | DRAFTING - THREE VIEW - ONE SHEET WITH PICTORIAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2015 | DRAFTING - THREE VIEW - ONE SHEET WITHOUT PICTORIAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2016 | DRAFTING - PICTORIAL - ONE SHEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2019 | DRAFTING - PRESENTATION DRAWING - ENGINEERING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65130 Raul Santos Mckamy Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2021 | DRAFTING - AEROSPACE RELATED DRAWINGS - MAX 2 PAGE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65109 Raashi Mohan Mckamy Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2023 | DRAFTING - CADD - SINGLE VIEW - ONE SHEET WITH PICTORIAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2024 | DRAFTING - CADD - SINGLE VIEW - ONE SHEET WITHOUT PICTORIAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2025 | DRAFTING - CADD - TWO VIEW - ONE SHEET WITH PICTORIAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65073 Jacob Derendinger Mckamy Middle School 5
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2026 | DRAFTING - CADD - TWO VIEW - ONE SHEET WITHOUT PICTORIAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2027 | DRAFTING - CADD - THREE VIEW - ONE SHEET WITH PICTORIAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2028 | DRAFTING - CADD - THREE VIEW - ONE SHEET WITHOUT PICTORIAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2029 | DRAFTING - CADD - PICTORIAL - ONE SHEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2034 | DRAFTING - COMPUTER GENERATED 3-D DESIGNS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65064 Abhinav Chadaga Mckamy Middle School 5
2 65107 Sullivan Martin Mckamy Middle School 4
3 65118 Aditya Patil Mckamy Middle School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2037 | PHOTOGRAPHY - PIN HOLE PHOTOGRAPH
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 92900 Kendall Gerfers White Oak Middle School 5
2 65086 Parker Hein Mckamy Middle School 4
3 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 3
Level 2
1 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 5
MP2038 | PHOTOGRAPHY - STILL LIFE - COLOR
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170146 Paige Perry Canadian Middle School 5
2 92898 Kennedy Bonsal White Oak Middle School 4
3 65075 Katelyn Drew Mckamy Middle School 3
4 65113 Sameeksha Nalla Mckamy Middle School 2
5 65145 Joshua Zhang Mckamy Middle School 1
Level 2
1 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 5
2 14286 Emily Thompson Hamilton Middle School 4
3 101482 Andy Liu Jose M. Lopez middle School 3
4 126343 Lisette Garza Smith Middle School 2
5 18574 Nathan L I Hamilton Middle School 1
MP2039 | PHOTOGRAPHY - STILL LIFE - BLACK AND WHITE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170146 Paige Perry Canadian Middle School 5
2 92898 Kennedy Bonsal White Oak Middle School 4
3 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 3
4 63012 Stephen Ozan Atascocita Middle School 2
5 30590 David Gross Hamilton Middle School 1
Level 2
2 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 4
3 101482 Andy Liu Jose M. Lopez middle School 3
MP2040 | PHOTOGRAPHY - ACTION/MOTION - BLACK AND WHITE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170146 Paige Perry Canadian Middle School 5
2 65132 Rohit Shetty Mckamy Middle School 4
3 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2041 | PHOTOGRAPHY - ACTION/MOTION - COLOR
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170146 Paige Perry Canadian Middle School 5
2 65118 Aditya Patil Mckamy Middle School 4
3 92929 Lisa Stir White Oak Middle School 3
4 63012 Stephen Ozan Atascocita Middle School 2
5 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 1
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2042 | PHOTOGRAPHY - LANDSCAPE - BLACK AND WHITE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170146 Paige Perry Canadian Middle School 5
2 171712 Zachary Seidel Atascocita Middle School 4
3 171710 Zoe Bantolina Atascocita Middle School 3
4 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 2
5 92900 Kendall Gerfers White Oak Middle School 1
Level 2
1 101482 Andy Liu Jose M. Lopez middle School 5
MP2043 | PHOTOGRAPHY - LANDSCAPE - COLOR
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 63012 Stephen Ozan Atascocita Middle School 5
2 170146 Paige Perry Canadian Middle School 4
3 65113 Sameeksha Nalla Mckamy Middle School 3
4 92929 Lisa Stir White Oak Middle School 2
5 171710 Zoe Bantolina Atascocita Middle School 1
Level 2
1 101482 Andy Liu Jose M. Lopez middle School 5
2 89508 Chanel Deady Smith Middle School 4
3 18574 Nathan L I Hamilton Middle School 3
4 126343 Lisette Garza Smith Middle School 2
5 14286 Emily Thompson Hamilton Middle School 1
MP2045 | PHOTOGRAPHY - MARINE ? COLOR
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 5
MP2046 | PHOTOGRAPHY - PORTRAITS - BLACK AND WHITE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170140 Parker Lee Canadian Middle School 5
2 65111 Trisha Motupalli Mckamy Middle School 4
3 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2047 | PHOTOGRAPHY - PORTRAITS - COLOR
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170146 Paige Perry Canadian Middle School 5
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
3 89515 Isabel Loewe Smith Middle School 3
Level 2
1 126343 Lisette Garza Smith Middle School 5
2 14286 Emily Thompson Hamilton Middle School 4
MP2048 | PHOTOGRAPHY - SPECIAL EFFECTS - BLACK AND WHITE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65076 Kush Garg Mckamy Middle School 5
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2049 | PHOTOGRAPHY - SPECIAL EFFECTS ? COLOR
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65076 Kush Garg Mckamy Middle School 5
2 92900 Kendall Gerfers White Oak Middle School 4
3 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2050 | PHOTOGRAPHY - CLOSE-UP (MACRO) - BLACK AND WHITE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170140 Parker Lee Canadian Middle School 5
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
Level 2
1 101482 Andy Liu Jose M. Lopez middle School 5
MP2051 | PHOTOGRAPHY - CLOSE-UP (MACRO) - COLOR
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170140 Parker Lee Canadian Middle School 5
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
3 65075 Katelyn Drew Mckamy Middle School 3
Level 2
1 101482 Andy Liu Jose M. Lopez middle School 5
2 18574 Nathan L I Hamilton Middle School 4
MP2052 | PHOTOGRAPHY - PHOTO ESSAY FOUR TO SIX PRINTS WITH CAPTIONS OR TITLES NOT TO EXCEED A MAXIMUM
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170146 Paige Perry Canadian Middle School 5
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2053 | PHOTOGRAPHY - PHOTO ESSAY ? 7 OR MORE PRINTS WITH CAPTIONS OR TITLES NOT TO EXCEED A MAXIMUM
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170146 Paige Perry Canadian Middle School 5
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2061 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - COMPUTER GENERATED DESIGN TRANSFER - ONE COLOR
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2062 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - COMPUTER GENERATED DESIGN TRANSFER - MULTI- COLOR
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2064 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - BUSINESS CARDS/NAME TAGS ETC.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65106 Andrew Marshall Mckamy Middle School 5
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
3 92929 Lisa Stir White Oak Middle School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2065 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - CERTIFICATE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 92929 Lisa Stir White Oak Middle School 5
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2072 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - BROCHURE 3 - 4 PRINTED PANELS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170156 Dissy Vargas Canadian Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2073 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - BROCHURE 5 OR MORE PRINTED PANELS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78768 Selah Pilkington Stephen F. Austin Middle School 5
2 78723 Alana Stephenson Stephen F. Austin Middle School 4
3 78790 Natalia Jones Stephen F. Austin Middle School 3
4 78812 Katherine Janis Stephen F. Austin Middle School 2
5 78720 Weston Gary Stephen F. Austin Middle School 1
Level 2
1 175106 Caycee Martin Atascocita Middle School 5
2 175105 Adria Weeks Atascocita Middle School 4
3 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 3
MP2074 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - THEMATIC PORTFOLIO - A COLLECTION OF FOUR OR MORE GRAPHIC IMAGES FOLLO
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
2 175106 Caycee Martin Atascocita Middle School 4
Level 2
2 175105 Adria Weeks Atascocita Middle School 4
3 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 3
MP2075 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - STUDENT ORIGINAL - GRAPHICS - BW
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2076 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - STUDENT ORIGINAL - GRAPHICS - COLOR
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65091 Ritesh Kanchi Mckamy Middle School 5
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2078 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - STUDENT EDITED - GRAPHICS - COLOR (MUST SHOW ORIGINAL)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2079 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - COMPUTER BASED MULTI MEDIA ENTRIES WITH ACADEMIC THEMES.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65063 Clay Cayard Mckamy Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2081 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - COMPUTER ANIMATION ONE-MINUTE SUBJECT: ANY AREA
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65056 Arjun Balaji Mckamy Middle School 5
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2082 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - COMPUTER ANIMATION ONE-MINUTE SUBJECT: SAFETY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2083 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - DATABASE MINIMUM OF 25 ENTRIES; AT LEAST 5 FIELDS. MUST SHOW ORIGINAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2084 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - SPREADSHEET MINIMUM OF 5 COLUMNS AND 5 ROWS - MUST HAVE AT LEAST 2 CAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
1 175105 Adria Weeks Atascocita Middle School 5
2 175106 Caycee Martin Atascocita Middle School 4
3 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 3
4 101482 Andy Liu Jose M. Lopez middle School 2
MP2085 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - A WORD-PROCESSING DOCUMENT ANY SUBJECT. (8.5 X 11 INCH PAGE SIZE TWO-P
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65067 Nathan Chulick Mckamy Middle School 5
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
Level 2
1 101482 Andy Liu Jose M. Lopez middle School 5
MP2086 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - A WORD-PROCESSING DOCUMENT ANY SUBJECT (8.5 X 11 INCH PAGE SIZE TWO-PA
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
2 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 4
Level 2
1 101482 Andy Liu Jose M. Lopez middle School 5
MP2088 | DESKTOP PUBLISHING/GRAPHICS - NEWSLETTER MUST INCLUDE: LETTERHEAD OR MASTHEAD GRAPHICS AND HAVE AT L
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
2 102196 Walter Cheesbro Sweeny Junior High 4
3 102190 Joshua Hillman Sweeny Junior High 3
4 102189 Mark Hillman Sweeny Junior High 2
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2094 | DIGITAL VIDEO - VIDEO CAPTURE- COLOR? MULTIPLE FRAME VIDEO CLIP
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65055 Liam Baker Mckamy Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2096 | DIGITAL VIDEO - VIDEO CAPTURE - COLOR - (MUST SHOW ORIGINAL) ? MULTIPLE FRAME VIDEO CLIP
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 177155 Ellen Abraham Canadian Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2097 | DIGITAL VIDEO - STATIC OR WORKING MODEL OF A TELECOMMUNICATION DEVICE OR SYSTEM
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2098 | ROBOTICS - PROGRAMMING TO 25 LINES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 177156 Alex Moreno Canadian Middle School 5
2 65088 Anuj Jain Mckamy Middle School 4
3 65076 Kush Garg Mckamy Middle School 3
Level 2
2 101477 Emily Lewey Jose M. Lopez middle School 4
MP2099 | ROBOTICS - PROGRAMMING 26 TO 50 LINES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170149 Kyler McClendon Canadian Middle School 5
2 65088 Anuj Jain Mckamy Middle School 4
3 65076 Kush Garg Mckamy Middle School 3
4 65135 John Teague Mckamy Middle School 2
5 65070 Sloan Davis Mckamy Middle School 1
Level 2
1 101477 Emily Lewey Jose M. Lopez middle School 5
MP2100 | ROBOTICS - ROBOT DISPLAY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 177154 Olivia Trollinger Canadian Middle School 5
2 78797 Clayton Sikorski Stephen F. Austin Middle School 4
3 65107 Sullivan Martin Mckamy Middle School 3
Level 2
1 101477 Emily Lewey Jose M. Lopez middle School 5
MP2101 | CNC MODELING/PROGRAMMING - LATHE PROGRAM -MUST INCLUDE DRAWING AND CODE PRINTOUT - SINGE PART
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 178380 Brady Keating Spillane Middle School 5
2 178356 David Becchtel Spillane Middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2109 | CNC/CAM MANUFACTURING - CNC/CAM - 3D PRINTER/RAPID PROTOTYPE - SINGLE PART
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 89507 Mason Neal Smith Middle School 5
2 89500 Ainsley Engelking Smith Middle School 4
Level 2
1 166444 Kendall Johnson Smith Middle School 5
MP2112 | CNC/CAM MANUFACTURING - CNC/CAM - 3D PRINTER/RAPID PROTOTYPE - 11 OR MORE PARTS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 89501 Diego Ascanio Smith Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2121 | CNC/CAM MANUFACTURING - CNC/CAM - 3D PRINTER/RAPID PROTOTYPE - SINGLE PART
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 89516 Alaina Odman Smith Middle School 5
2 166446 Maddison Freeman Smith Middle School 4
MP2125 | CNC/CAM MANUFACTURING - CNC/CAM - LASER ENGRAVER - SINGLE PIECE LESS THAN 8 IN. X 10 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 89507 Mason Neal Smith Middle School 5
Level 2
1 126342 Taher Hassanali Smith Middle School 5
MP2126 | CNC/CAM MANUFACTURING - CNC/CAM - LASER ENGRAVER - SINGLE PIECE NOT EXCEEDING 16 IN. X 20 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 21929 Harsh Tiwaskar Hamilton Middle School 5
2 89497 Jeremiah West Smith Middle School 4
Level 2
1 126342 Taher Hassanali Smith Middle School 5
2 89506 Owen Naedler Smith Middle School 4
3 126341 Jahred Dobranic Smith Middle School 3
4 14286 Emily Thompson Hamilton Middle School 2
MP2127 | CNC/CAM MANUFACTURING - CNC/CAM - LASER ENGRAVER - SINGLE PIECE LARGER THAN 24 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 126348 Wyatt Waligura Smith Middle School 5
2 89504 Jason Young Smith Middle School 4
3 166444 Kendall Johnson Smith Middle School 3
4 126347 Cade Lippincott Smith Middle School 2
MP2135 | ENERGY - HEAT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78770 Chad Price Stephen F. Austin Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2136 | ENERGY - ELECTRICAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 41766 Weston Colman Hamilton Middle School 5
2 78774 Regan Swartzlander Stephen F. Austin Middle School 4
3 78754 Gracie Coronado Stephen F. Austin Middle School 3
4 78753 Ayden Ayers Stephen F. Austin Middle School 2
5 78766 Dylan Moore Stephen F. Austin Middle School 1
Level 2
1 102205 Sebastian Rubalcava Sweeny Junior High 5
MP2137 | ENERGY - NUCLEAR
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 109083 Colton Millsap Sweeny Junior High 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2138 | ENERGY - LIGHT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78764 Josue Loya Stephen F. Austin Middle School 5
2 78788 Jaylon Guyton Stephen F. Austin Middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2139 | ENERGY - ALTERNATIVE ENERGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78790 Natalia Jones Stephen F. Austin Middle School 5
2 78777 Cameron Bailey Stephen F. Austin Middle School 4
3 78785 Chloe Fikes Stephen F. Austin Middle School 3
4 78792 Ernesto Lopez Stephen F. Austin Middle School 2
5 78743 Virgil Nunn Stephen F. Austin Middle School 1
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2140 | POWER - MECHANICAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78802 Frank Watson Stephen F. Austin Middle School 5
2 78719 Grace Garrison-Tate Stephen F. Austin Middle School 4
3 78797 Clayton Sikorski Stephen F. Austin Middle School 3
4 78782 Parker Covington Stephen F. Austin Middle School 2
5 78722 Preston Dubose Stephen F. Austin Middle School 1
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2142 | POWER - ELECTRICAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 113880 Glenna Curioso Spillane Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2145 | POWER - LIGHT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78813 Ashton Kristynik Stephen F. Austin Middle School 5
2 78781 James Coppernoll Stephen F. Austin Middle School 4
3 78810 Trinity Fleming Stephen F. Austin Middle School 3
4 78812 Katherine Janis Stephen F. Austin Middle School 2
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2146 | POWER - HYDRAULIC
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 39333 Cullen Cauble Hamilton Middle School 5
2 65094 Ruthwik Kella Mckamy Middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2147 | POWER - PNEUMATICS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 41766 Weston Colman Hamilton Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2148 | TRANSPORTATION - LAND
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 181810 Thorben Wischmann Hamilton Middle School 5
Level 2
1 126342 Taher Hassanali Smith Middle School 5
MP2149 | TRANSPORTATION - SEA
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 65076 Kush Garg Mckamy Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2150 | TRANSPORTATION - AIR
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 89506 Owen Naedler Smith Middle School 5
MP2153 | TRANSPORTATION - TRANSPORTATION SYSTEM / INDUSTRIES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 170154 Carliegh Thompson Canadian Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2156 | APPLICATION OF ENERGY POWER AND TRANSPORTATION - POWER SYSTEMS - UTILIZATION OF PNEUMATIC HYDRAULIC
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171717 Jordan Taylor Atascocita Middle School 5
2 171715 Logan Tunnell Atascocita Middle School 4
Level 2
1 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 5
MP2158 | APPLICATION OF ENERGY POWER AND TRANSPORTATION - ELECTRICAL ENERGY DEVICES NON-KIT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 126349 Aliayh Efotte Smith Middle School 5
2 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 4
3 63016 Kane Reith Atascocita Middle School 3
MP2165 | APPLICATION OF ENERGY POWER AND TRANSPORTATION - TRANSPORTATION SYSTEMS/INDUSTRIES - LAND/WATER/AIR/
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 89505 Connor Allbritton Smith Middle School 5
2 89519 John Mchahon Smith Middle School 4
Level 2
1 89502 Sarah Golsch Smith Middle School 5
MP2177 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - TURNING MACHINE TOOLS - LESS THAN .25 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 18558 Eric Luckett Reading Jr. High 5
2 114299 Emmanuel Salazar Dimmitt Middle School 4
3 109719 Christopher Johnson Jane Long Middle School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2179 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN .25 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171713 Tumni Ojo Atascocita Middle School 5
2 166092 Alejandra Jacquez Venus Middle School 4
3 166087 Morgen Mccarter Venus Middle School 3
4 166091 America Cardenas Venus Middle School 2
5 166098 Noe Amador Venus Middle School 1
Level 2
1 39425 Harsh Tiwaskar Hamilton Middle School 5
1 12991 Emily Wheeler Hamilton Middle School 5
2 21930 Chelsea Cormier Hamilton Middle School 4
MP2180 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN .25 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171715 Logan Tunnell Atascocita Middle School 5
Level 2
1 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 5
MP2182 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - TURNING MACHINE TOOLS - LESS THAN .5 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 109719 Christopher Johnson Jane Long Middle School 5
2 114259 Jacob Aguero Dimmitt Middle School 4
Level 2
1 114282 Kimberly Lopez Dimmitt Middle School 5
2 114301 Emma Schilling Dimmitt Middle School 4
MP2184 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN .5 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 109716 Ashley Green Jane Long Middle School 5
1 109713 Michael Camacho Jane Long Middle School 5
2 109711 Alexander Quezada Jane Long Middle School 4
3 166093 Landon Yarber Venus Middle School 3
4 166092 Alejandra Jacquez Venus Middle School 2
5 166088 Jacob Araujo Venus Middle School 1
Level 2
1 56708 Victor Pizana Venus Middle School 5
2 56709 Jacob Ramos Venus Middle School 4
3 166090 Dominic Wilson Venus Middle School 3
MP2185 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN .5 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 97830 Hayley Moore Arthur L. Davila Middle School 5
1 109710 Emily Maurico Jane Long Middle School 5
2 94919 Marley Maurer Arthur L. Davila Middle School 4
3 94916 Amanda Farris Arthur L. Davila Middle School 3
4 94920 Gustavo De Leon Arthur L. Davila Middle School 2
5 94915 Madison Colvin Arthur L. Davila Middle School 1
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2187 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - TURNING MACHINE TOOLS - LESS THAN .75 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114292 Alyssa Monreal Dimmitt Middle School 5
2 114277 Giovani Grado Dimmitt Middle School 4
3 114280 Max Knavel Dimmitt Middle School 3
4 109717 Christian Brummer Jane Long Middle School 2
5 114267 Joshua Castillo Dimmitt Middle School 1
Level 2
1 114283 Mary Martin Dimmitt Middle School 5
MP2189 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN .75 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 18558 Eric Luckett Reading Jr. High 5
2 166096 Logan Poulter Venus Middle School 4
3 166097 Tyler Henrich Venus Middle School 3
Level 2
1 14286 Emily Thompson Hamilton Middle School 5
1 21930 Chelsea Cormier Hamilton Middle School 5
MP2190 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN .75 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 109708 Tristan Hargrave Jane Long Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2192 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - TURNING MACHINE TOOLS - LESS THAN 1 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114263 Nataley Bonilla Dimmitt Middle School 5
2 114293 Gabriel Morales Dimmitt Middle School 4
3 114258 Kaitlyn Aguero Dimmitt Middle School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2194 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 1 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171715 Logan Tunnell Atascocita Middle School 5
2 109711 Alexander Quezada Jane Long Middle School 4
3 63011 Zander Tompkins Atascocita Middle School 3
4 89497 Jeremiah West Smith Middle School 2
5 113880 Glenna Curioso Spillane Middle School 1
Level 2
1 126339 Maximus Gudino Smith Middle School 5
1 63016 Kane Reith Atascocita Middle School 5
2 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 4
3 63015 Dustin Walters Atascocita Middle School 3
4 126346 Adian Labruno Smith Middle School 2
5 126347 Cade Lippincott Smith Middle School 1
MP2195 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN 1 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114302 Sam Settle Dimmitt Middle School 5
3 171713 Tumni Ojo Atascocita Middle School 3
4 109715 Luisa Esparza Jane Long Middle School 2
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2197 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - TURNING MACHINE TOOLS - LESS THAN 1.5 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114307 Braydon Stephens Dimmitt Middle School 5
2 114308 Christifer Vazquez Dimmitt Middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2199 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 1.5 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 109873 Taylor Gauntt Carthage Junior High 5
Level 2
1 14286 Emily Thompson Hamilton Middle School 5
2 126342 Taher Hassanali Smith Middle School 4
3 126341 Jahred Dobranic Smith Middle School 3
4 89503 Jackson Leese Smith Middle School 2
5 126348 Wyatt Waligura Smith Middle School 1
MP2204 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 2 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 109718 Jose Reyna Jane Long Middle School 5
2 167575 Zachery Bubenik Spillane Middle School 4
3 167559 Collin Bass Spillane Middle School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2205 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN 2 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 167987 Scott Iwaskewycz Smith Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2209 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 2.5 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 89498 Brennan Collier Smith Middle School 5
2 167572 Charles Bravo Spillane Middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2211 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - TURNING MACHINE TOOLS - LESS THAN 3 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 178357 Joseph Wade Spillane Middle School 5
2 113866 Caleb Sell Spillane Middle School 4
3 113871 Sidh Suchdev Spillane Middle School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2213 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 3 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 167565 Cody Oetken Spillane Middle School 5
2 89514 Emma Flores Smith Middle School 4
3 109892 Josiah Schumacher Carthage Junior High 3
4 167576 Ethan Gonzales Spillane Middle School 2
5 178356 David Becchtel Spillane Middle School 1
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2214 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN 3 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 167559 Collin Bass Spillane Middle School 5
2 167567 Tolbert Andrew Spillane Middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2217 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 3.5 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 109882 Abigail Wilkerson Carthage Junior High 5
2 167575 Zachery Bubenik Spillane Middle School 4
3 167563 Jace Willams Spillane Middle School 3
Level 2
1 126347 Cade Lippincott Smith Middle School 5
MP2233 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 8 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 109889 Carlos Valesquez Carthage Junior High 5
2 171711 Sandor Stone Atascocita Middle School 4
3 167574 Ethan Duong Spillane Middle School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2237 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 10 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 109900 Zachary Leach Carthage Junior High 5
2 109879 Connor Davis Carthage Junior High 4
3 167559 Collin Bass Spillane Middle School 3
Level 2
1 166444 Kendall Johnson Smith Middle School 5
MP2240 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 15 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 109896 Brandon McNeely Carthage Junior High 5
Level 2
1 126341 Jahred Dobranic Smith Middle School 5
MP2242 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 20 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 109872 Weston Kiper Carthage Junior High 5
2 89500 Ainsley Engelking Smith Middle School 4
3 109888 Baylor Reed Carthage Junior High 3
4 109901 Natalie Dinnerville Carthage Junior High 2
Level 2
3 89496 James Marlow Smith Middle School 3
MP2244 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 25 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 109876 Zachary Stallone Carthage Junior High 5
2 126345 Trey McKay Smith Middle School 4
3 109886 Christian Pepper Carthage Junior High 3
4 89513 Smith Symeon Smith Middle School 2
Level 2
1 166446 Maddison Freeman Smith Middle School 5
2 89503 Jackson Leese Smith Middle School 4
3 126348 Wyatt Waligura Smith Middle School 3
4 89516 Alaina Odman Smith Middle School 2
5 89518 Shawn Whitman Smith Middle School 1
MP2246 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 30 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 18558 Eric Luckett Reading Jr. High 5
Level 2
1 126348 Wyatt Waligura Smith Middle School 5
MP2250 | WOOD - INDIVIDUAL ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 40 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 89499 Carson Treichel Smith Middle School 5
2 89497 Jeremiah West Smith Middle School 4
Level 2
1 126342 Taher Hassanali Smith Middle School 5
2 89508 Chanel Deady Smith Middle School 4
MP2280 | WOOD - TEAM ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 1.5 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 30590 David Gross Hamilton Middle School 5
MP2294 | WOOD - TEAM ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 3 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 89516 Alaina Odman Smith Middle School 5
MP2306 | WOOD - TEAM ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 5 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 167584 Thomas Binig Spillane Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2327 | WOOD - TEAM ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 30 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 63016 Kane Reith Atascocita Middle School 5
MP2329 | WOOD - TEAM ENTRY - MACHINE TOOLS - LESS THAN 35 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 166445 Blaine Burris Smith Middle School 5
MP2331 | WOOD - TEAM ENTRY - PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN 40 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 89518 Shawn Whitman Smith Middle School 5
MP2333 | WOOD - TEAM ENTRY - PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN 50 BOARD FEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 89505 Connor Allbritton Smith Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2477 | METAL/ACRYLIC ? INDIVIDUAL - METAL HAND OR PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN 20 POUNDS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 170206 Sammy Prieto Dimmitt Middle School 5
MP2484 | METAL/ACRYLIC ? INDIVIDUAL - METAL HAND OR PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN 30 POUNDS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 170202 Jose Mendoza Dimmitt Middle School 5
MP2491 | METAL/ACRYLIC ? INDIVIDUAL - METAL HAND OR PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN 50 POUNDS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 170201 Ethan Lopez Dimmitt Middle School 5
MP2498 | METAL/ACRYLIC ? INDIVIDUAL - METAL HAND OR PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN 75 POUNDS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 170205 Mario Pina Dimmitt Middle School 5
MP2505 | METAL/ACRYLIC ? INDIVIDUAL - METAL HAND OR PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN 100 POUNDS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 114269 Ray Falcon Dimmitt Middle School 5
MP2519 | METAL/ACRYLIC ? INDIVIDUAL - METAL HAND OR PORTABLE POWER TOOLS - LESS THAN 250 POUNDS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 170204 Ivan Pacheco Dimmitt Middle School 5
2 114279 Lewis Jurado Dimmitt Middle School 4
MP2738 | METAL/ACRYLIC ? TEAM - METAL MACHINE TOOLS - LESS THAN 50 POUNDS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 89511 Jensen Wester Smith Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2875 | MANUFACTURING - TURNING ? KIT - INDIVIDUAL - OTHER - PEN OR PENCIL - MANUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 63015 Dustin Walters Atascocita Middle School 5
MP2876 | MANUFACTURING - TURNING ? KIT - INDIVIDUAL - BONE - PEN OR PENCIL - MANUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78789 Caden Heil Stephen F. Austin Middle School 5
Level 2
1 166089 Anderson Chase Venus Middle School 5
MP2877 | MANUFACTURING - TURNING ? KIT - INDIVIDUAL - ACRYLIC - PEN OR PENCIL - MANUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 92897 Rex Brittingham White Oak Middle School 5
2 113645 Zachary Chism New Caney Middle School 4
3 63011 Zander Tompkins Atascocita Middle School 3
4 92901 Carter Helms White Oak Middle School 2
Level 2
1 166085 Damon Pugh Venus Middle School 5
2 92899 Sidney Degidio White Oak Middle School 4
MP2878 | MANUFACTURING - TURNING ? KIT - INDIVIDUAL - WOOD - PEN OR PENCIL - MANUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 113665 Axel Morales New Caney Middle School 5
3 113656 Eduardo Garcia New Caney Middle School 3
4 114270 Lizbeth Fuentas Dimmitt Middle School 2
5 92897 Rex Brittingham White Oak Middle School 1
Level 2
1 92899 Sidney Degidio White Oak Middle School 5
2 114296 Clarissa Rivera Dimmitt Middle School 4
MP2886 | MANUFACTURING - TURNING ? KIT - INDIVIDUAL - BONE - PEN/PENCIL-SET-MANUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 166086 Kevyn Soto Venus Middle School 5
MP2887 | MANUFACTURING - TURNING ? KIT - INDIVIDUAL - ACRYLIC - PEN/PENCIL-SET-MANUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 56706 Blane Parks Venus Middle School 5
MP2888 | MANUFACTURING - TURNING ? KIT - INDIVIDUAL - WOOD - PEN/PENCIL-SET-MANUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 56710 Conner Hill Venus Middle School 5
MP2938 | MANUFACTURING - TURNING ? KIT - INDIVIDUAL - WOOD - OTHER-MANUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 92901 Carter Helms White Oak Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2948 | MANUFACTURING - OTHER MATERIALS-INDIVIDUAL-FABRIC
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 18576 Hannah Quinlan Hamilton Middle School 5
MP2956 | MANUFACTURING - OTHER MATERIALS-MASS PRODUCTION-GLASS - FLAT (EX: PLATE)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 39331 Nolan Visage Hamilton Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP2957 | MANUFACTURING - OTHER MATERIALS-INDIVIDUAL-GLASS - GLASSWARE (EX: MUGS)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 89517 Garett Imler Smith Middle School 5
2 89511 Jensen Wester Smith Middle School 4
3 89521 Jaron Sims Smith Middle School 3
Level 2
1 14286 Emily Thompson Hamilton Middle School 5
2 18576 Hannah Quinlan Hamilton Middle School 4
MP2976 | CASTING MATERIALS-COMMERICAL MOLD ROUGH-PATTERN MATCH PLATE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171715 Logan Tunnell Atascocita Middle School 5
Level 2
1 63015 Dustin Walters Atascocita Middle School 5
MP2977 | CASTING MATERIALS-COMMERICAL MOLD FINISHED-DISPOSABLE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171715 Logan Tunnell Atascocita Middle School 5
Level 2
1 63015 Dustin Walters Atascocita Middle School 5
MP3011 | RECYCLED MATERIALS-WOOD-.5 LB.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 5
MP3060 | COMBINATION MATERIALS - PRODUCE A PRODUCT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 170209 Tony Vasquez Dimmitt Middle School 5
MP3061 | COMBINATION MATERIALS - STATIC DISPLAY ENERGY POWER TRANSPORTATION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 89506 Owen Naedler Smith Middle School 5
MP3101 | CONSTRUCTION TECHNOLOGY - DIMENSIONAL MATERIALS-INDIVIDUAL-MORE THAN 50 B.F.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 109077 Alexander Mcguire Sweeny Junior High 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP3109 | CONSTRUCTION TECHNOLOGY-INDIVIDUAL-RESTORATION - FURNITURE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 126349 Aliayh Efotte Smith Middle School 5
MP3117 | CONSTRUCTION TECHNOLOGY - COMMERCIAL MODEL KITS-INDIVIDUAL-CONSTRUCTION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 101479 Amiela Lewey Jose M. Lopez middle School 5
Level 2
1 57875 Kobe Bridgeman Hamilton Middle School 5
2 101482 Andy Liu Jose M. Lopez middle School 4
3 101477 Emily Lewey Jose M. Lopez middle School 3
MP3121 | CONSTRUCTION TECHNOLOGY - COMMERCIAL MODEL KITS-INDIVIDUAL-LAND TRANSPORTATION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114281 Minnel Leal Dimmitt Middle School 5
2 114291 Kaeson Melendez Dimmitt Middle School 4
3 114292 Alyssa Monreal Dimmitt Middle School 3
4 114275 Luis Gomez Dimmitt Middle School 2
5 114268 Jose Castillo Dimmitt Middle School 1
Level 2
1 114305 Gaby Silva Dimmitt Middle School 5
2 114306 Noel Silva Dimmitt Middle School 4
MP3122 | CONSTRUCTION TECHNOLOGY - COMMERCIAL MODEL KITS-INDIVIDUAL-AIR TRANSPORTATION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114287 Maci Mckay Dimmitt Middle School 5
2 65086 Parker Hein Mckamy Middle School 4
3 114294 Marcus Ontiveros Dimmitt Middle School 3
4 114308 Christifer Vazquez Dimmitt Middle School 2
5 114270 Lizbeth Fuentas Dimmitt Middle School 1
Level 2
1 114296 Clarissa Rivera Dimmitt Middle School 5
MP3124 | CONSTRUCTION TECHNOLOGY - COMMERCIAL MODEL KITS-INDIVIDUAL-WATER TRANSPORTATION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114265 Kristian Camarillo Dimmitt Middle School 5
Level 2
1 114301 Emma Schilling Dimmitt Middle School 5
2 114283 Mary Martin Dimmitt Middle School 4
3 57875 Kobe Bridgeman Hamilton Middle School 3
4 39386 Ryed Qamal Hamilton Middle School 2
MP3130 | SCHOOL DISPLAY - POWER/ENERGY/TRANSPIRATION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 39335 Aiden Daily Hamilton Middle School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
MP3133 | SAFETY POSTER
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78753 Ayden Ayers Stephen F. Austin Middle School 5
2 78777 Cameron Bailey Stephen F. Austin Middle School 4
3 78797 Clayton Sikorski Stephen F. Austin Middle School 3
4 78811 Lynsey Hatla Stephen F. Austin Middle School 2
5 171710 Zoe Bantolina Atascocita Middle School 1
Level 2
1 63010 Jackie Stokes Atascocita Middle School 5
2 102201 Alexis Mack Sweeny Junior High 4
MP3134 | CLUB T-SHIRT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 63014 Casey Bantolina Atascocita Middle School 5
2 92906 John Ogden White Oak Middle School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5000 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD TURNING PEN/PENCIL SET -MANUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 32504 Aimar Negrete George Bush High School 5
2 32505 Ohiana Negrete George Bush High School 4
3 129530 Jessika Delgado Copperas Cove High School 3
4 135543 Luis Castillo George Bush High School 2
Level 2
1 112019 Colin Przybyla Brandeis HS 5
2 74749 Conner Williams Nacogdoches High School 4
HP5002 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD TURNING PEN OR PENCIL- MANUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 71554 Toby Romero Brazoswood HS 5
3 6900 Xochitl Hernandez Porter High School 3
4 7861 Mattison Gibson Porter High School 2
5 167502 Policarpio Cisneros Brazosport High School 1
Level 2
1 74749 Conner Williams Nacogdoches High School 5
2 74706 J Bryant Nacogdoches High School 4
3 140107 Cody Plocek Cypress Woods High School 3
4 115353 Jasdeep Josan Cypress Creek H. S. 2
5 83011 Kyra Turner Longview High School 1
HP5006 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD TURNING PEN OR PENCIL- MACHINE (NON CNC)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 79730 Micah Oevermann Langham Creek HS 5
2 6896 Austin Dauzat Porter High School 4
2 6901 Chance Hodgkinson Porter High School 4
Level 2
1 113688 Hunter Hamby Randall High School 5
2 113690 Stephen Dunn Randall High School 4
3 113689 Ricky Gibson Randall High School 3
HP5008 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD TURNING NOT EXCEEDING .25 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
2 71542 Matthew Romero Brazoswood HS 4
Level 2
1 74749 Conner Williams Nacogdoches High School 5
1 171621 Jacob Fritz Shallowater 5
2 74747 Chartavius Trotty Nacogdoches High School 4
HP5010 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD TURNINGS NOT EXCEEDING .5 BOARD FT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 6896 Austin Dauzat Porter High School 5
2 8682 Jaiser Gomez Porter High School 4
Level 2
1 113688 Hunter Hamby Randall High School 5
2 171680 Gage Brockman Shallowater 4
3 171621 Jacob Fritz Shallowater 3
4 74703 Steven Boyd Nacogdoches High School 2
HP5012 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD TURNINGS NOT EXCEEDING 1 BOARD FT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 108583 Arturo Rodriguez Iii George Ranch High School 5
Level 2
1 114327 Brittany Medrano Dimmitt High School 5
2 113688 Hunter Hamby Randall High School 4
3 106954 Rachel Koch Jersey Village High School 3
4 171621 Jacob Fritz Shallowater 2
5 113690 Stephen Dunn Randall High School 1
HP5013 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD TURNINGS NOT EXCEEDING 1 BOARD FT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 171680 Gage Brockman Shallowater 5
HP5014 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD TURNING NOT EXCEEDING 1.5 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 167534 Ruben Rodriguez Brazosport High School 5
Level 2
1 106954 Rachel Koch Jersey Village High School 5
2 129534 Deondric Halcomb Copperas Cove High School 4
HP5016 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD TURNING NOT EXCEEDING 2 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 140106 Brennan Munson Cypress Woods High School 5
2 167502 Policarpio Cisneros Brazosport High School 4
Level 2
1 129550 Joseph Skiba Copperas Cove High School 5
2 171680 Gage Brockman Shallowater 4
HP5017 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD TURNING NOT EXCEEDING 2 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 72886 Nathan Trevino Brazoswood HS 5
Level 2
1 106954 Rachel Koch Jersey Village High School 5
HP5018 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD TURNING NOT EXCEEDING 4 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 94328 Caleb Gibbs Carthage High School 5
Level 2
1 171655 Brooke Williams Shallowater 5
2 171619 Tyler Cornett Shallowater 4
3 106954 Rachel Koch Jersey Village High School 3
4 171626 Luke Shaffer Shallowater 2
HP5019 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD TURNING NOT EXCEEDING 4 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 73468 Robert Cole Brazoswood HS 5
2 71554 Toby Romero Brazoswood HS 4
HP5021 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD TURNING NOT EXCEEDED 6 BOARD FT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 76780 Rafael Carlos Billy Ryan High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5030 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 0.5 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 139673 Joshua Bailey Cypress Woods High School 5
2 163289 Mason Long Cypress Woods High School 4
3 175084 Logan Hein Flower Mound HS 3
4 163292 Ryan Young Cypress Woods High School 2
Level 2
1 171650 Jenelle Didonna Shallowater 5
2 116235 Javier Sauceda China Spring High School 4
3 171680 Gage Brockman Shallowater 3
4 115354 Daniel Vaughan Cypress Creek H. S. 2
HP5031 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 0.5 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 171680 Gage Brockman Shallowater 5
2 113687 Kailee Heymer Randall High School 4
HP5032 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 1 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 140109 Wyatt Taylor Cypress Woods High School 5
2 171659 Jorge Munoz Shallowater 4
3 72893 Christopher Bell Brazoswood HS 3
3 168095 Vanessa Villarreal Cypress Falls High School 3
4 71643 Derrick Taylor Brazoswood HS 2
5 139687 David Tomshe Cypress Woods High School 1
Level 2
1 171624 Chris McGuire Shallowater 5
2 171650 Jenelle Didonna Shallowater 4
4 71638 Alejandra Gonzalez Brazoswood HS 2
5 171656 Kade Young Shallowater 1
HP5033 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 1 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171663 Jake Cagle Shallowater 5
2 171665 Blake Cunningham Shallowater 4
3 171674 Emily Summersgill Shallowater 3
4 171657 Seth Ashley Shallowater 2
Level 2
1 71643 Derrick Taylor Brazoswood HS 5
HP5034 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 2 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 56512 Luis Rios James Nikki Rowe High School 5
2 56514 Carlos Flores James Nikki Rowe High School 4
3 115362 Eric Cruz Cypress Creek H. S. 3
4 4482 Blake Wilson Cypress Woods High School 2
5 176936 Samantha Aguilera Ysleta High School 1
Level 2
1 171650 Jenelle Didonna Shallowater 5
2 124122 Coeron Jackson Poteet High School 4
3 171652 Bentley Harbison Shallowater 3
4 174822 William Goodwin Brandeis HS 2
5 171649 Tim Barron Shallowater 1
HP5035 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 2 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 168528 Alesa Rodriguez North Mesquite High School 5
2 168537 Jose Serna North Mesquite High School 4
3 171666 Devin Damron Shallowater 3
4 114375 Angel Aguilera North Mesquite High School 2
5 168483 Jeremiah Hopper North Mesquite High School 1
Level 2
1 171649 Tim Barron Shallowater 5
2 71643 Derrick Taylor Brazoswood HS 4
HP5036 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 4 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 163289 Mason Long Cypress Woods High School 5
2 56510 Alfredo Ayala James Nikki Rowe High School 4
3 56512 Luis Rios James Nikki Rowe High School 3
4 6900 Xochitl Hernandez Porter High School 2
5 6898 Kenneth Essman Porter High School 1
5 116239 Zach Cobb China Spring High School 1
Level 2
1 113682 Andrew Aguirre Randall High School 5
2 181726 Gabriel Martinez Hereford High School 4
3 115353 Jasdeep Josan Cypress Creek H. S. 3
4 72872 Samantha Mobley Brazoswood HS 2
5 116236 Charles Harrell China Spring High School 1
HP5037 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 4 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 56515 Raudel Quintanilla James Nikki Rowe High School 5
2 168483 Jeremiah Hopper North Mesquite High School 4
3 168528 Alesa Rodriguez North Mesquite High School 3
4 114375 Angel Aguilera North Mesquite High School 2
5 168537 Jose Serna North Mesquite High School 1
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5038 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 6 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 113691 Mallory McKinney Randall High School 5
2 110046 Brady Byrd Sweeny High School 4
3 76519 Jason Martinez Billy Ryan High School 3
4 165449 Claire Frazier New Caney High School 2
5 78080 Faith Avila Kress Independent School District 1
Level 2
1 113688 Hunter Hamby Randall High School 5
2 113689 Ricky Gibson Randall High School 4
4 124114 Flores Gustavo Poteet High School 2
HP5039 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 6 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78089 Kevin Maeda Kress Independent School District 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5050 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 8 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 113685 Audrey Spradlin Randall High School 5
2 114315 Matthew Gil Dimmitt High School 4
3 112018 Rene Berlanga Brandeis HS 3
Level 2
1 124113 Miles Abney Poteet High School 5
HP5051 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 8 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 169001 Gage Sanders Chapel Hill High School 5
Level 2
1 171680 Gage Brockman Shallowater 5
2 71638 Alejandra Gonzalez Brazoswood HS 4
HP5052 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 10 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78084 Kierston DeGraff Kress Independent School District 5
Level 2
1 171623 Ryan Kotulek Shallowater 5
HP5053 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 10 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 169003 Markus Meza Chapel Hill High School 5
2 6898 Kenneth Essman Porter High School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5054 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 15 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78063 Zane Wheeler Kress Independent School District 5
2 113686 Mallory Stater Randall High School 4
3 174823 Jose Lopez Brandeis HS 3
4 174821 Jordon Edwards Brandeis HS 2
Level 2
1 113687 Kailee Heymer Randall High School 5
2 78066 Scott Bye Kress Independent School District 4
3 171626 Luke Shaffer Shallowater 3
4 70679 Isaac Miranda Brazoswood HS 2
5 6897 Ashlynn Droddy Porter High School 1
HP5055 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 15 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 78066 Scott Bye Kress Independent School District 5
HP5056 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 20 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 183300 Mayte Salgado Hereford High School 5
2 114320 Stephanie Sullivan Dimmitt High School 4
3 113690 Stephen Dunn Randall High School 3
4 166321 Michael Bogard Temple High School 2
5 78057 Trinity Blevins Kress Independent School District 1
Level 2
1 181727 Nallely Salgado Hereford High School 5
2 78053 Yuzalette Chavira Kress Independent School District 4
3 78068 Luis Cruz Jr Kress Independent School District 3
4 78061 Khena McAllister Kress Independent School District 2
5 111991 Aaron Peasley Brandeis HS 1
HP5057 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 20 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78058 Ariel Bownds Kress Independent School District 5
2 169006 Steven Torros Chapel Hill High School 4
Level 2
1 78097 Matthew Coss Kress Independent School District 5
2 78062 Samantha Scott Kress Independent School District 4
HP5058 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 25 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78079 Bryant Amador Kress Independent School District 5
Level 2
1 113688 Hunter Hamby Randall High School 5
2 114340 Evelyn Taboada Dimmitt High School 4
3 78071 Jaren Ramirez Kress Independent School District 3
4 74728 Tra Henry Nacogdoches High School 2
HP5059 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 25 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78059 Tristian DeGraff Kress Independent School District 5
Level 2
1 171680 Gage Brockman Shallowater 5
2 78101 Gregory Marquez Kress Independent School District 4
3 124239 Cameron Romero Brazoswood HS 3
HP5060 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 30 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78086 Jaison Gomez Kress Independent School District 5
2 165451 Manuel Almanza New Caney High School 4
3 168098 Joshua Eslami Cypress Falls High School 3
4 161523 Katy Kiplinger Nacogdoches High School 2
Level 2
1 171649 Tim Barron Shallowater 5
2 114334 Anyssa Enriquez Dimmitt High School 4
HP5061 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 30 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78087 Joshua Long Kress Independent School District 5
2 168096 Jeremy Herrera Cypress Falls High School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5062 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 35 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 167534 Ruben Rodriguez Brazosport High School 5
2 74731 Mackenley Johnson Nacogdoches High School 4
Level 2
1 78101 Gregory Marquez Kress Independent School District 5
2 181728 Kory Finch Hereford High School 4
HP5064 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 40 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78082 Leron Brunson Kress Independent School District 5
2 114330 Devon Thomas Dimmitt High School 4
3 56519 Jose Salinas James Nikki Rowe High School 3
Level 2
1 181730 Kievan Hacker Hereford High School 5
2 78052 Mariana Bustos Kress Independent School District 4
3 113689 Ricky Gibson Randall High School 3
4 72872 Samantha Mobley Brazoswood HS 2
HP5065 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 40 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 169008 Oscar Gonzalez - Vergara Chapel Hill High School 5
2 78067 Savanna Casas Kress Independent School District 4
3 168091 Arianna DePena Cypress Falls High School 3
Level 2
1 78065 Adrian Araujo Kress Independent School District 5
HP5066 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 50 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78085 Aron Garcia Kress Independent School District 5
Level 2
1 114328 Lorenzo Ortiz Dimmitt High School 5
2 78054 Alyssa Garcia Kress Independent School District 4
3 114314 Daniela Gil Dimmitt High School 3
HP5067 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 50 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 78072 Marisol Rascon Kress Independent School District 5
HP5068 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 60 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114322 Jaime Aguilar Dimmitt High School 5
4 167502 Policarpio Cisneros Brazosport High School 2
5 164060 Ramlah Khan Science Academy Of South Texas 1
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5070 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 70 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 78064 Brennon Amador Kress Independent School District 5
HP5071 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 70 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 168099 Rodrigo Estrada Cypress Falls High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5072 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 80 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 107698 Christopher Bradberry Klein High School 5
Level 2
1 78076 Tizzy Walker Kress Independent School District 5
HP5074 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 90 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 74738 Zamira Meza Nacogdoches High School 5
HP5076 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 100 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 78070 Cecila Navarro Kress Independent School District 5
2 94559 Clancey O'bryan Carthage High School 4
3 112191 Jakob Ramirez Brandeis HS 3
HP5079 | MANUFACTURING - WOODS-TEAM-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 120 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 78074 Krese Strange Kress Independent School District 5
HP5082 | MANUFACTURING - WOODS-INDIVIDUAL-WOOD ENTRIES NOT EXCEEDING 150 BOARD FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114093 Ellis Covington Flower Mound HS 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5090 | DIMENSIONAL MATERIALS-INDIVIDUAL-LESS THAN 20 B.F.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 94230 Austin Smith Carthage High School 5
HP5091 | DIMENSIONAL MATERIALS-TEAM-20 TO 30 B.F.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171929 Bryce Richardson Temple High School 5
2 176940 Jeremy Lewis Temple High School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5092 | DIMENSIONAL MATERIALS-INDIVIDUAL-30 TO 40 B.F.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 116232 Hunter Herbert China Spring High School 5
2 183635 Jonathan Cardenas Poteet High School 4
3 171677 Jacob Duenes Shallowater 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5093 | DIMENSIONAL MATERIALS-TEAM-40 TO 50 B.F.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 124112 Lane Bradshaw Poteet High School 5
2 183635 Jonathan Cardenas Poteet High School 4
HP5097 | DIMENSIONAL MATERIALS-TEAM-MORE THAN 50 B.F.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 129561 Mario Samora Brazosport High School 5
HP5098 | DIMENSIONAL MATERIALS-INDIVIDUAL-MORE THAN 50 B.F.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 114317 Samantha Herrera Dimmitt High School 5
HP5099 | DIMENSIONAL MATERIALS-TEAM-MORE THAN 50 B.F.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 129561 Mario Samora Brazosport High School 5
HP5120 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 5 LBS. - NO SHEET METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 107904 Ronaldo Gonzalez O. W. Holmes High School 5
2 105430 Harrison Wissel-Littmann Roosevelt High School 4
3 107928 Francisco Maldonado O. W. Holmes High School 3
4 107986 Ralph Villarreal O. W. Holmes High School 2
5 107987 Raymond Vina O. W. Holmes High School 1
HP5122 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 10 LBS. - NO SHEET METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 140106 Brennan Munson Cypress Woods High School 5
2 104861 Denisse Garcia Jersey Village High School 4
Level 2
1 94468 Brandon Carlson Carthage High School 5
2 107928 Francisco Maldonado O. W. Holmes High School 4
HP5123 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 10 LBS. - NO SHEET METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104872 Nicholas Pike Jersey Village High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5124 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 20 LBS. - NO SHEET METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 167302 Eduardo Solis Brazosport High School 5
HP5127 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 30 LBS. - NO SHEET METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104917 Joseph Valdez Jersey Village High School 5
Level 2
1 104891 Jose Juarez Jersey Village High School 5
HP5128 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 50 LBS. - NO SHEET METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104859 Eric Estrada Jersey Village High School 5
2 168953 Zachary Mason China Spring High School 4
3 63140 Ryan Kizziar Hebron High School 3
Level 2
1 113682 Andrew Aguirre Randall High School 5
HP5129 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 50 LBS. - NO SHEET METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 159566 Eden Avendano Brazoswood HS 5
HP5130 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES EXCEEDING 50 LBS. - NO SHEET METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 168953 Zachary Mason China Spring High School 5
Level 2
1 113682 Andrew Aguirre Randall High School 5
2 104885 Damian Garza Jersey Village High School 4
HP5131 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES EXCEEDING 50 LBS. - NO SHEET METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
2 70633 Jonathon Battle Brazoswood HS 4
HP5132 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 10 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 164748 Christian Kuester Van High School 5
2 107852 Matthew Ammann O. W. Holmes High School 4
HP5134 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 20 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104869 Andrew Leblanc Jersey Village High School 5
Level 2
1 107916 Scott Humphrey O. W. Holmes High School 5
HP5135 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 20 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104860 Jason Galera Jersey Village High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5136 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 50 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104912 Darwin Morales Sagastume Jersey Village High School 5
2 164699 Kain Jeitz Van High School 4
Level 2
1 104887 Ashley Gomez Jersey Village High School 5
HP5137 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 50 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104905 Miguel Gonzalez Jersey Village High School 5
Level 2
1 104880 Nathaniel Avitia Jersey Village High School 5
HP5138 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 100 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 116238 Ethan Crain China Spring High School 5
2 104863 Jonathon Gonzalez Jersey Village High School 4
Level 2
1 94476 Braxton Cox Carthage High School 5
2 104853 Arely Monge Jersey Village High School 4
3 107987 Raymond Vina O. W. Holmes High School 3
4 113683 Braden Hill Randall High School 2
HP5139 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 100 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104900 Oscar Castillo Jersey Village High School 5
Level 2
1 104891 Jose Juarez Jersey Village High School 5
HP5140 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 150 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 124129 Suleman Itmer Poteet High School 5
Level 2
1 104854 Rodolfo Fuentes Jersey Village High School 5
2 113683 Braden Hill Randall High School 4
HP5141 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 150 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104875 Jorge Villanueva Jersey Village High School 5
2 115017 Gage Price Byron Nelson High School 4
Level 2
1 107983 Servando Velez O. W. Holmes High School 5
2 104889 Jose Gonzalez Jersey Village High School 4
HP5142 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 200 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104882 Fernando Corral Jersey Village High School 5
2 113686 Mallory Stater Randall High School 4
Level 2
1 104881 Dylan Cahill Jersey Village High School 5
HP5144 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 250 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 164699 Kain Jeitz Van High School 5
Level 2
1 165064 Keegan Tucker Van High School 5
HP5147 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 300 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 172476 Kevin Carreon Martel Mesquite High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5150 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 400 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 78064 Brennon Amador Kress Independent School District 5
HP5151 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 400 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 78110 Jordan Reyes Kress Independent School District 5
HP5152 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 500 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
2 78108 Luis Navarro Kress Independent School District 4
HP5154 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 800 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 116234 Koltan Hampton China Spring High School 5
2 104886 Alberto Gomez Jersey Village High School 4
Level 2
1 116227 Edward Olvera China Spring High School 5
HP5155 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 800 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 168339 Dakota Gibson Weatherford High School 5
2 116237 Ben Butler China Spring High School 4
Level 2
1 91543 William Slater Mckinney High School 5
HP5157 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 1000 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 129558 Mauro Alanis Brazosport High School 5
2 71504 Tucker Patrick Brazoswood HS 4
HP5158 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 1500 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 78105 Jesus Munoz III Kress Independent School District 5
HP5159 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 1500 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 176940 Jeremy Lewis Temple High School 5
Level 2
1 77177 Trent Tapley Billy Ryan High School 5
HP5161 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 2000 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 175600 Dalton Howard Byron Nelson High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5162 | MANUFACTURING - METALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 2500 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 78099 Matthew Guzman Kress Independent School District 5
HP5167 | MANUFACTURING - METALS-TEAM-ENTRIES EXCEEDING 3000 LBS. - COMBINED SHEET & WROUGHT METAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 78065 Adrian Araujo Kress Independent School District 5
HP5182 | SHEET METAL-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 2 SQ. FT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 107982 Brandon Velasquez O. W. Holmes High School 5
2 107852 Matthew Ammann O. W. Holmes High School 4
HP5184 | SHEET METAL-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 4 SQ. FT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 124191 Alvino Guajardo Brazoswood HS 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5186 | SHEET METAL-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 6 SQ. FT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 107928 Francisco Maldonado O. W. Holmes High School 5
HP5188 | SHEET METAL-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 8 SQ. FT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 94079 Timothy Brumit Carthage High School 5
HP5190 | SHEET METAL-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 15 SQ. FT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 124228 Kennith Stahl Brazoswood HS 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5202 | FORGING-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 2 SQ. FT.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 140109 Wyatt Taylor Cypress Woods High School 5
2 140096 Arshdeep Bala Cypress Woods High School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5214 | FORGING-INDIVIDUAL-1 PIECE FORGED AND HEAT-TREATED
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 107852 Matthew Ammann O. W. Holmes High School 5
2 107983 Servando Velez O. W. Holmes High School 4
3 107850 Clyde Agueros O. W. Holmes High School 3
HP5216 | FORGING-INDIVIDUAL-FORGED AND HEAT TREATED SETS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 107986 Ralph Villarreal O. W. Holmes High School 5
2 107916 Scott Humphrey O. W. Holmes High School 4
3 107878 Brandon Criner O. W. Holmes High School 3
HP5217 | FORGING-TEAM-FORGED AND HEAT TREATED SETS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 107852 Matthew Ammann O. W. Holmes High School 5
HP5220 | FOUNDRY-INDIVIDUAL-ROUGH CASTING (1) PART
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 140109 Wyatt Taylor Cypress Woods High School 5
2 163298 Ryan Horner Cypress Woods High School 4
3 4983 Mitchell Wolverton Cypress Woods High School 3
4 4482 Blake Wilson Cypress Woods High School 2
5 4496 Tylan Baity Cypress Woods High School 1
Level 2
1 101660 Trace Burton Cypress Woods High School 5
2 140107 Cody Plocek Cypress Woods High School 4
HP5221 | FOUNDRY-TEAM-ROUGH CASTING (1) PART
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 163283 Ethan Thomas Cypress Woods High School 5
2 163274 Dominick Dieciedue Cypress Woods High School 4
3 140085 Folajimi Thomas Cypress Woods High School 3
4 139690 Amado Vega Cypress Woods High School 2
5 114094 Macy Prebel Flower Mound HS 1
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5223 | FOUNDRY-TEAM-ROUGH CASTING MULTIPLE PARTS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114094 Macy Prebel Flower Mound HS 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5224 | FOUNDRY-INDIVIDUAL-FINISHED CASTING (1) PART
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 140106 Brennan Munson Cypress Woods High School 5
2 4493 Daniel Kubis Cypress Woods High School 4
3 163283 Ethan Thomas Cypress Woods High School 3
4 4496 Tylan Baity Cypress Woods High School 2
5 167308 Robert Bryan Cypress Woods High School 1
Level 2
1 101660 Trace Burton Cypress Woods High School 5
2 140107 Cody Plocek Cypress Woods High School 4
HP5235 | FOUNDRY-TEAM-DISPOSABLE ? 2 OZ. OR LESS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114094 Macy Prebel Flower Mound HS 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5236 | FOUNDRY-INDIVIDUAL-DISPOSABLE ? 8 OZ. OR LESS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114095 Cole Costigan Flower Mound HS 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5254 | MACHINE METAL-INDIVIDUAL-ENTRIES CONTAINING NOT MORE THAN 3 STUDENT MADE PARTS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 4493 Daniel Kubis Cypress Woods High School 5
Level 2
1 107852 Matthew Ammann O. W. Holmes High School 5
HP5300 | MANUFACTURING - MATERIALS-INDIVIDUAL-PEN/PENCIL SET -MANUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 74749 Conner Williams Nacogdoches High School 5
HP5301 | MANUFACTURING - MATERIALS-TEAM-PEN/PENCIL SET -MANUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 140085 Folajimi Thomas Cypress Woods High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5302 | MANUFACTURING - MATERIALS-INDIVIDUAL-PEN OR PENCIL- MANUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 74702 Ivan Blanco Nacogdoches High School 5
2 171915 Dylan Burch Nacogdoches High School 4
3 168955 Steven Russo China Spring High School 3
4 175704 Chandler Luzsicza Byron Nelson High School 2
5 6903 Humza Khan Porter High School 1
Level 2
1 113682 Andrew Aguirre Randall High School 5
2 166326 Ashley Mendenhall Longview High School 4
3 74706 J Bryant Nacogdoches High School 3
4 83004 Alyson Roper Longview High School 2
5 124113 Miles Abney Poteet High School 1
HP5304 | MANUFACTURING - MATERIALS-INDIVIDUAL-MANUAL TURNINGS NOT EXCEEDING 2 OUNCES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 82980 Daniele Farren Longview High School 5
HP5306 | MANUFACTURING - MATERIALS-INDIVIDUAL-MANUAL TURNINGS NOT EXCEEDING 4 OUNCES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 6904 Shelby Miller Porter High School 5
4 6900 Xochitl Hernandez Porter High School 2
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5316 | MANUFACTURING - MATERIALS-INDIVIDUAL-MACHINE TURNING LESS THAN 16 OZ (NON CNC)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
3 6904 Shelby Miller Porter High School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5318 | MANUFACTURING - MATERIALS-INDIVIDUAL-MACHINE TURNING MORE THAN 16 OZ (NON CNC)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
3 6905 Vince Nguyen Porter High School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5320 | MANUFACTURING - MATERIALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 1 OUNCE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 82996 Rutvi Patel Longview High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5322 | MANUFACTURING - MATERIALS-INDIVIDUAL-ENTRIES NOT EXCEEDING 2 OUNCES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
2 129540 Jordan Mckinnis Copperas Cove High School 4
HP5329 | MANUFACTURING - MATERIALS-TEAM-ENTRIES NOT EXCEEDING 15 OUNCES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
3 4482 Blake Wilson Cypress Woods High School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5338 | MANUFACTURING - MATERIALS-INDIVIDUAL-ENTRIES EXCEEDING 40 POUNDS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 79760 Caleb Newport Langham Creek HS 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5371 | MANUFACTURING - PLASTICS & RESINS-TEAM-PVC FABRICATION - 10 POUNDS OR LESS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 6898 Kenneth Essman Porter High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5382 | MANUFACTURING - PLASTICS & RESINS-INDIVIDUAL-NON ACRYLIC
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 32505 Ohiana Negrete George Bush High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5385 | MANUFACTURING - PLASTICS & RESINS-TEAM-COMPOSITE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 168248 Brandon Zupan La Porte High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5386 | MANUFACTURING - PLASTICS & RESINS-INDIVIDUAL-ACRYLICS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 163293 Paige Gant Cypress Woods High School 5
2 140075 Paul Johnson Cypress Woods High School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5398 | MANUFACTURING - OTHER MATERIALS-INDIVIDUAL-GLASS - FLAT (EX: PLATE)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 105731 Ruth Long Roosevelt High School 5
HP5400 | MANUFACTURING - OTHER MATERIALS-INDIVIDUAL-GLASS - GLASSWARE (EX: MUGS)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 163299 Samantha Johnson Cypress Woods High School 5
3 163298 Ryan Horner Cypress Woods High School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5404 | MANUFACTURING - OTHER MATERIALS-INDIVIDUAL-COMBINATION OF ANY OF THE ABOVE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
3 72891 Santos Lazos Brazoswood HS 3
HP5410 | RESTORATION - FURNITURE-INDIVIDUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 165452 Jason Alley New Caney High School 5
2 126606 Deandra Gadberry Gladys Porter High School 4
Level 2
1 113687 Kailee Heymer Randall High School 5
2 114331 Emily Weaver Dimmitt High School 4
3 113690 Stephen Dunn Randall High School 3
HP5411 | RESTORATION - FURNITURE-TEAM
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 175842 Erin Pennington Byron Nelson High School 5
Level 2
1 113687 Kailee Heymer Randall High School 5
2 64994 Edgar Huerta Graham High School 4
HP5412 | RESTORATION - MECHANICAL/MACHINE DEVICES-INDIVIDUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 105385 Alejandro Quinones Roosevelt High School 5
2 73466 Stetson Whitley Brazoswood HS 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5430 | RECYCLED - WOODS-INDIVIDUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 6907 Jordan Yarbrough Porter High School 5
2 94190 Billy Miller Carthage High School 4
3 114094 Macy Prebel Flower Mound HS 3
Level 2
1 94476 Braxton Cox Carthage High School 5
3 94281 Wendell Baker Carthage High School 3
4 113687 Kailee Heymer Randall High School 2
HP5431 | RECYCLED - WOODS-TEAM
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114094 Macy Prebel Flower Mound HS 5
2 106006 Enrique Eulloqui Roosevelt High School 4
3 175830 Clayton Palla Byron Nelson High School 3
Level 2
1 113687 Kailee Heymer Randall High School 5
HP5432 | RECYCLED - METALS-INDIVIDUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 6896 Austin Dauzat Porter High School 5
2 176222 Hunter Daniels Langham Creek HS 4
2 104916 Reynaldo Salazar Jersey Village High School 4
Level 2
1 124114 Flores Gustavo Poteet High School 5
HP5433 | RECYCLED - METALS-TEAM
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114094 Macy Prebel Flower Mound HS 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5436 | RECYCLED - OTHER-INDIVIDUAL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 183635 Jonathan Cardenas Poteet High School 5
2 80822 Karla Aranda Montwood High School 4
3 39458 Mary Katherine Piel Ball High School 3
4 114094 Macy Prebel Flower Mound HS 2
5 88096 Ramon Valenzuela Montwood High School 1
Level 2
1 124112 Lane Bradshaw Poteet High School 5
2 171939 Salinas Nancy Temple High School 4
3 140107 Cody Plocek Cypress Woods High School 3
4 113687 Kailee Heymer Randall High School 2
HP5437 | RECYCLED - OTHER-TEAM
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 175337 Hannah Bunn Byron Nelson High School 5
2 115044 Cinthia Rodriguez Byron Nelson High School 4
Level 2
1 78074 Krese Strange Kress Independent School District 5
HP5438 | RECYCLED - COMBINATION OF TWO OR MORE RECYCLED MATERIALS-INDIVIDUAL-
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114093 Ellis Covington Flower Mound HS 5
2 105733 Valeria Ortiz Roosevelt High School 4
Level 2
2 165959 Luke Acosta Nacogdoches High School 4
3 113687 Kailee Heymer Randall High School 3
HP5439 | RECYCLED - COMBINATION OF TWO OR MORE RECYCLED MATERIALS-TEAM-
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 63160 Neeki Mostoufi Hebron High School 5
2 63139 Juliann Page Hebron High School 4
4 105726 Ashlyn Bain Roosevelt High School 2
Level 2
1 113687 Kailee Heymer Randall High School 5
2 106494 Dora Calderon-Garcia Roosevelt High School 4
3 105397 Jacob Morse Roosevelt High School 3
HP5450 | WOOD-CNC/CAM - MILL / ROUTER - SINGLE PIECE LESS THAN 5 IN. X 5 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 6902 Haaris Khan Porter High School 5
2 79748 Samuel Whittington Langham Creek HS 4
3 163289 Mason Long Cypress Woods High School 3
4 6903 Humza Khan Porter High School 2
5 167590 Gregory Perez Cypress Woods High School 1
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5451 | WOOD-CNC/CAM - MILL / ROUTER - SINGLE PIECE LESS THAN 10 IN. X 10 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 73636 Leah Bassett Lewisville High School 5
2 108614 Curtis Curtis Weatherford High School 4
3 6895 Samuel Pierdo Porter High School 3
4 6900 Xochitl Hernandez Porter High School 2
5 6899 Jose Guzman Porter High School 1
Level 2
1 4609 Lily England Cypress Woods High School 5
2 6904 Shelby Miller Porter High School 4
3 6898 Kenneth Essman Porter High School 3
HP5452 | WOOD-CNC/CAM - MILL / ROUTER - SINGLE PIECE NOT EXCEEDING 20 IN. X 20 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 94206 Dakota Plumlee Carthage High School 5
2 79748 Samuel Whittington Langham Creek HS 4
3 78628 Dalton Wages Hawkins High School 3
Level 2
1 4609 Lily England Cypress Woods High School 5
2 71537 Akhil Soman Brazoswood HS 4
HP5453 | WOOD-CNC/CAM - MILL / ROUTER - SINGLE PIECE LARGER THAN 20 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78617 Madison Jones Hawkins High School 5
Level 2
1 101660 Trace Burton Cypress Woods High School 5
2 78645 Hunter Stockton Hawkins High School 4
HP5454 | WOOD-CNC/CAM - MILL / ROUTER - 2 TO 5 PARTS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114093 Ellis Covington Flower Mound HS 5
Level 2
1 101660 Trace Burton Cypress Woods High School 5
HP5460 | WOOD-CNC/CAM - LATHE - PEN/PENCIL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 163274 Dominick Dieciedue Cypress Woods High School 5
2 163281 McKenry Nielson Cypress Woods High School 4
3 163298 Ryan Horner Cypress Woods High School 3
Level 2
1 104839 Jordan Bernard Cypress Woods High School 5
HP5463 | WOOD-CNC/CAM - LATHE - SINGLE PIECE LESS THAN 1 IN. DIAMETER X 18 IN. LENGTH
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 163257 Willem Rios Cypress Woods High School 5
2 163243 Everett Buttars Cypress Woods High School 4
3 163258 Cayman Shepherd Cypress Woods High School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5465 | WOOD-CNC/CAM - LATHE - SINGLE PIECE EXCEEDING 2 IN. DIAMTER
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 166321 Michael Bogard Temple High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5469 | WOOD-CNC/CAM - LASER ENGRAVER - SINGLE PIECE LESS THAN 8 IN. X 10 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 6895 Samuel Pierdo Porter High School 5
2 6907 Jordan Yarbrough Porter High School 4
3 6904 Shelby Miller Porter High School 3
4 6899 Jose Guzman Porter High School 2
5 6902 Haaris Khan Porter High School 1
Level 2
1 105430 Harrison Wissel-Littmann Roosevelt High School 5
2 74717 Tyler Curtis Nacogdoches High School 4
3 6900 Xochitl Hernandez Porter High School 3
HP5470 | WOOD-CNC/CAM - LASER ENGRAVER - SINGLE PIECE NOT EXCEEDING 16 IN. X 20 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 139680 Scott Maldonado Cypress Woods High School 5
2 139687 David Tomshe Cypress Woods High School 4
Level 2
1 107852 Matthew Ammann O. W. Holmes High School 5
HP5471 | WOOD-CNC/CAM - LASER ENGRAVER - SINGLE PIECE LARGER THAN 24 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
2 4471 Tyler Chiriboga Cypress Woods High School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5475 | WOOD-CNC/CAM - LASER ENGRAVER - 11 OR MORE PARTS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 164972 Jovany Sanchez Van High School 5
2 105430 Harrison Wissel-Littmann Roosevelt High School 4
HP5476 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - MILL / ROUTER - SINGLE PIECE LESS THAN 5 IN. X 5 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171937 Aranda Nathaniel Temple High School 5
2 6895 Samuel Pierdo Porter High School 4
3 6896 Austin Dauzat Porter High School 3
4 6899 Jose Guzman Porter High School 2
5 6907 Jordan Yarbrough Porter High School 1
Level 2
1 101660 Trace Burton Cypress Woods High School 5
HP5477 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - MILL / ROUTER - SINGLE PIECE LESS THAN 10 IN. X 10 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 97583 Jaylen Gilkey G W Carver High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5478 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - MILL / ROUTER - SINGLE PIECE NOT EXCEEDING 20 IN. X 20 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 78626 Morgan Smith Hawkins High School 5
Level 2
1 78685 Devin Walters Hawkins High School 5
HP5480 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - MILL / ROUTER - 2 TO 5 PARTS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 4609 Lily England Cypress Woods High School 5
2 78684 William Urwiller Hawkins High School 4
HP5481 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - MILL / ROUTER - 6 TO 10 PARTS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171937 Aranda Nathaniel Temple High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5486 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - LATHE -SINGLE PIECE LESS THAN 1 IN. DIAMETER X 18 IN. LENGTH
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 163243 Everett Buttars Cypress Woods High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5492 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - LASER ENGRAVER - SINGLE PIECE LESS THAN 8 IN. X 10 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 166321 Michael Bogard Temple High School 5
2 167308 Robert Bryan Cypress Woods High School 4
3 163304 Gregory Blaser Cypress Woods High School 3
4 163299 Samantha Johnson Cypress Woods High School 2
5 163274 Dominick Dieciedue Cypress Woods High School 1
Level 2
1 94319 Michael Elston Carthage High School 5
2 121625 Tirus Gitao Douglas Macarthur High School 4
HP5493 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - LASER ENGRAVER - SINGLE PIECE NOT EXCEEDING 16 IN. X 20 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 163258 Cayman Shepherd Cypress Woods High School 5
2 167590 Gregory Perez Cypress Woods High School 4
3 163243 Everett Buttars Cypress Woods High School 3
4 163257 Willem Rios Cypress Woods High School 2
Level 2
1 4608 Owen Theeck Cypress Woods High School 5
1 171939 Salinas Nancy Temple High School 5
3 4518 Andy Viveros Cypress Woods High School 3
HP5494 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - LASER ENGRAVER - SINGLE PIECE LARGER THAN 24 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 101660 Trace Burton Cypress Woods High School 5
HP5495 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - LASER ENGRAVER - SINGLE PIECE ROTARY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 163289 Mason Long Cypress Woods High School 5
Level 2
1 165133 Christopher York Van High School 5
2 94211 Ashton Raabe Carthage High School 4
3 94363 Joel Martel Carthage High School 3
HP5498 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - LASER ENGRAVER - 11 OR MORE PARTS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 163243 Everett Buttars Cypress Woods High School 5
2 163257 Willem Rios Cypress Woods High School 4
3 163258 Cayman Shepherd Cypress Woods High School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5499 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - PLASMA CUTTER - SINGLE PIECE LESS THAN 12 IN. X 12 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104884 Brian Galeno Jersey Village High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5500 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - PLASMA CUTTER- SINGLE PIECE NOT EXCEEDING 24 IN. X 24 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 4983 Mitchell Wolverton Cypress Woods High School 5
2 175917 Rock Sanders Byron Nelson High School 4
3 94264 Kimberlyn Worsham Carthage High School 3
4 140075 Paul Johnson Cypress Woods High School 2
5 167553 Felix Montez Brazosport High School 1
Level 2
1 79728 Noah Newport Langham Creek HS 5
2 4609 Lily England Cypress Woods High School 4
3 107852 Matthew Ammann O. W. Holmes High School 3
HP5501 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - PLASMA CUTTER- SINGLE PIECE NOT EXCEEDING 36 IN. X 36 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104898 Armando Zavala Jersey Village High School 5
2 94428 Natalie Twomey Carthage High School 4
Level 2
1 94569 Travis Phillips Carthage High School 5
2 4469 Mason Kubecka Cypress Woods High School 4
HP5502 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - PLASMA CUTTER- SINGLE PIECE LARGER THAN 36 IN. X 36 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104855 Ary Alvarez Jersey Village High School 5
Level 2
1 101660 Trace Burton Cypress Woods High School 5
2 4469 Mason Kubecka Cypress Woods High School 4
HP5504 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - PLASMA CUTTER - 2 TO 5 PARTS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104894 Jaime Olvera Jersey Village High School 5
2 104898 Armando Zavala Jersey Village High School 4
Level 2
1 101660 Trace Burton Cypress Woods High School 5
2 94110 Payton Evans Carthage High School 4
HP5505 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - PLASMA CUTTER- 6 TO 10 PARTS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 4482 Blake Wilson Cypress Woods High School 5
Level 2
1 107916 Scott Humphrey O. W. Holmes High School 5
HP5506 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - PLASMA CUTTER - 11 OR MORE PARTS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 104895 Gabriel Quintanilla Jersey Village High School 5
2 104911 Jose Landaverde Jersey Village High School 4
3 6899 Jose Guzman Porter High School 3
4 114532 Shane Abdo Byron Nelson High School 2
Level 2
1 104897 Nicholas Schnur Jersey Village High School 5
2 167553 Felix Montez Brazosport High School 4
HP5508 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM EMBROIDERY SINGLE DESIGN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 114361 Carlos Lopez North Mesquite High School 5
2 114377 Sonya Castillo North Mesquite High School 4
HP5510 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM VINYL CUTTER - SINGLE COLOR - LESS THAN 3.5 X 18 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 163258 Cayman Shepherd Cypress Woods High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5511 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM VINYL CUTTER - MULTI COLOR - LESS THAN 3.5 X 18 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 123578 Klayton Reeves Waxahachie High School 5
2 92604 Juliana Ratchford Samuel Clemens 4
HP5512 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM VINYL CUTTER - SINGLE COLOR - 8 X 10 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 123578 Klayton Reeves Waxahachie High School 5
2 114382 Drew Renfrow North Mesquite High School 4
3 123432 Joseph Ortega Waxahachie High School 3
4 114386 Alyssa Sullivan North Mesquite High School 2
5 122177 Michael Barron Waxahachie High School 1
HP5513 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM VINYL CUTTER - MULTI COLOR - 8 X 10 IN.
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 92604 Juliana Ratchford Samuel Clemens 5
2 114386 Alyssa Sullivan North Mesquite High School 4
3 114383 Ariel Rodriguez North Mesquite High School 3
HP5514 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM VINYL CUTTER - SINGLE COLOR - LARGE FORMAT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 163243 Everett Buttars Cypress Woods High School 5
2 163257 Willem Rios Cypress Woods High School 4
Level 2
1 114361 Carlos Lopez North Mesquite High School 5
2 114381 Vanessa Mendoza North Mesquite High School 4
3 114384 Angel Segovia North Mesquite High School 3
HP5515 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM VINYL CUTTER - MULTI COLOR - LARGE FORMAT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 114378 Ta'shay Elmore North Mesquite High School 5
2 124050 I'layah Willis Waxahachie High School 4
HP5520 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - 3D PRINTER/RAPID PROTOTYPE - SINGLE PART: ENGINEERING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 108629 James Moreno Weatherford High School 5
2 106371 Javier Trevino-Guerra Roosevelt High School 4
3 78617 Madison Jones Hawkins High School 3
4 168394 Dee Jay Montera Northwest High School 2
5 126173 Andy Melendez Northwest High School 1
Level 2
1 6895 Samuel Pierdo Porter High School 5
2 4520 Javier Silva Cypress Woods High School 4
3 107212 David Dang Cypress Woods High School 3
4 4524 Nicholas Hanes Cypress Woods High School 2
5 4613 Daniel Hines Cypress Woods High School 1
HP5521 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - 3D PRINTER/RAPID PROTOTYPE - 2 TO 5 PARTS: ENGINEERING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114981 Luke Orjala Byron Nelson High School 5
2 167307 Bradely Pang Seven Lakes High School 4
3 70617 Luis Vera Seven Lakes High School 3
4 121611 Nicholas Dretke Douglas Macarthur High School 2
5 166321 Michael Bogard Temple High School 1
Level 2
1 92582 Ethan Guyer Samuel Clemens 5
2 139656 Peyton Langford Cypress Woods High School 4
3 94205 Jesse-Wayne Pierce Carthage High School 3
HP5522 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - 3D PRINTER/RAPID PROTOTYPE - 6 TO 10 PARTS: ENGINEERING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 121630 Giselle Guerrero Douglas Macarthur High School 5
2 175497 John Gallagher Byron Nelson High School 4
3 181729 Sean Carver Hereford High School 3
4 70617 Luis Vera Seven Lakes High School 2
Level 2
1 4613 Daniel Hines Cypress Woods High School 5
2 107814 Oscar Martin-Cardenas Klein High School 4
3 107215 Alivia Williams Cypress Woods High School 3
HP5523 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - 3D PRINTER/RAPID PROTOTYPE - 11 OR MORE PARTS: ENGINEERING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 174786 David Van Winkle Flower Mound HS 5
2 183613 Trevor Wolf Poteet High School 4
3 183629 Ryan Perry Poteet High School 3
4 164238 Bradley Mitchell Klein Oak High School 2
Level 2
1 79731 Anthony Sanchez Langham Creek HS 5
2 4519 Connor Thomas Cypress Woods High School 4
3 89535 Brennan Shuler Robert E. Lee H.S. 3
HP5524 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - 3D PRINTER/RAPID PROTOTYPE - SINGLE PART: ARCHITECTURE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 26225 Javier Arroyo PSJA Southwest 5
Level 2
1 114247 Shawn Russell Ennis High School 5
2 4608 Owen Theeck Cypress Woods High School 4
HP5525 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - 3D PRINTER/RAPID PROTOTYPE - 2 TO 5 PARTS: ARCHITECTURE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 4606 Colten Hoehns Cypress Woods High School 5
HP5532 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - 3D PRINTER/RAPID PROTOTYPE - SINGLE PART: ARTISTIC/OTHER
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
4 6907 Jordan Yarbrough Porter High School 2
5 26224 Isai Malonado PSJA Southwest 1
Level 2
1 6896 Austin Dauzat Porter High School 5
2 6904 Shelby Miller Porter High School 4
3 165380 Jacob Purpera Klein Oak High School 3
3 123041 Raymond Kennedy Waxahachie High School 3
4 123811 Victoria Smith Waxahachie High School 2
HP5533 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - 3D PRINTER/RAPID PROTOTYPE - 2 TO 5 PARTS: ARTISTIC/OTHER
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 70617 Luis Vera Seven Lakes High School 5
2 128983 Paul Percifield Alvarado High School 4
3 73636 Leah Bassett Lewisville High School 3
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP5534 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - 3D PRINTER/RAPID PROTOTYPE - 6 TO 10 PARTS: ARTISTIC/OTHER
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 70617 Luis Vera Seven Lakes High School 5
2 162677 Gabriela Barberena Cypress Woods High School 4
Level 2
1 107497 Adam Zamrik Jack C. Hays High School 5
2 123483 Erick Perez Waxahachie High School 4
HP5535 | OTHER MATERIAL-CNC/CAM - 3D PRINTER/RAPID PROTOTYPE - 11 OR MORE PARTS: ARTISTIC/OTHER
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 108556 Noah Joe George Ranch High School 5
2 129003 Colten Rose Alvarado High School 4
Level 2
1 114248 Joseph Galetka Ennis High School 5
HP6000 | DESKTOP PUBLISHING-BUSINESS CARDS/NAME TAGS/INVITATION - MUST INCLUDE 4 DESIGN OPTIONS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114580 William Beattie Byron Nelson High School 5
2 164300 Felipe Coria Brownsville Lopez Early College High School 4
3 6909 Neida Cruz Porter High School 3
4 56355 Vivdiana Solis Ball High School 2
5 171831 Seth Amatordasa Flower Mound HS 1
Level 2
1 97745 Alejandro Rangel G W Carver High School 5
2 82980 Daniele Farren Longview High School 4
3 89538 Damilola Oshaleke Robert E. Lee H.S. 3
4 78880 Priscilla Ramirez Brownsville Lopez Early College High School 2
5 78878 Eduardo Pena Brownsville Lopez Early College High School 1
HP6001 | DESKTOP PUBLISHING-CERTIFICATE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171831 Seth Amatordasa Flower Mound HS 5
2 114087 Al Madireddy Flower Mound HS 4
3 121649 Luna Maldonado Douglas Macarthur High School 3
4 176018 Jared Tran Byron Nelson High School 2
5 93029 Dallana Arzola Porter High School 1
Level 2
1 4608 Owen Theeck Cypress Woods High School 5
2 89538 Damilola Oshaleke Robert E. Lee H.S. 4
3 89528 David Nheuk Robert E. Lee H.S. 3
HP6002 | DESKTOP PUBLISHING-FLYER NEWSPAPER AD - SINGLE SHEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171831 Seth Amatordasa Flower Mound HS 5
2 114084 Revath Sankar Flower Mound HS 4
3 105939 Antoinette Vernoy Roosevelt High School 3
4 114087 Al Madireddy Flower Mound HS 2
5 178061 Trenton Quarles Weatherford High School 1
Level 2
1 162657 Hamza Abbas Robert E. Lee H.S. 5
2 89528 David Nheuk Robert E. Lee H.S. 4
HP6003 | DESKTOP PUBLISHING-FORM - SINGLE SHEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171831 Seth Amatordasa Flower Mound HS 5
2 114087 Al Madireddy Flower Mound HS 4
Level 2
1 89528 David Nheuk Robert E. Lee H.S. 5
HP6004 | DESKTOP PUBLISHING-CALENDAR ? SINGLE SHEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 139690 Amado Vega Cypress Woods High School 5
2 163293 Paige Gant Cypress Woods High School 4
3 167590 Gregory Perez Cypress Woods High School 3
4 86342 Jessica Avila South Texas Beta 2
5 114087 Al Madireddy Flower Mound HS 1
Level 2
1 89528 David Nheuk Robert E. Lee H.S. 5
2 106631 Leslie Enriquez Roosevelt High School 4
3 107901 Robyn Gomez O. W. Holmes High School 3
4 162662 Gabe Breen Robert E. Lee H.S. 2
HP6005 | DESKTOP PUBLISHING-CALENDAR ? MULTIPLE SHEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 121637 Zachary Hopkins Douglas Macarthur High School 5
2 121619 Anna Fredrickson Douglas Macarthur High School 4
3 6909 Neida Cruz Porter High School 3
4 114087 Al Madireddy Flower Mound HS 2
Level 2
1 4608 Owen Theeck Cypress Woods High School 5
2 121616 Jacob Espino Douglas Macarthur High School 4
HP6006 | DESKTOP PUBLISHING-RESUME - ONE PAGE FRONT ONLY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 6907 Jordan Yarbrough Porter High School 5
2 175486 Shelby Fox Byron Nelson High School 4
3 6897 Ashlynn Droddy Porter High School 3
4 82996 Rutvi Patel Longview High School 2
5 4475 James Keiser Cypress Woods High School 1
Level 2
1 108640 Kylie Dillinger Weatherford High School 5
2 162657 Hamza Abbas Robert E. Lee H.S. 4
3 107910 Luke Hernandez O. W. Holmes High School 3
4 82984 Chris Guck Longview High School 2
HP6008 | DESKTOP PUBLISHING-CD PACKAGING ? MUST INCLUDE CD CASE AND LABELING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 166884 Parker Burns Cleburne High School 5
2 166886 Christina Chavez Cleburne High School 4
3 44327 Jose Obregon South Texas Beta 3
4 168209 Kristopher Vinson Irving High School 2
5 86336 Melissa Alvarez South Texas Beta 1
Level 2
1 162661 Fredrick Sparks Robert E. Lee H.S. 5
2 89528 David Nheuk Robert E. Lee H.S. 4
3 162662 Gabe Breen Robert E. Lee H.S. 3
HP6009 | DESKTOP PUBLISHING-2-4 PRINTED PANELS (MAXIMUM PAPER SIZE IS 8.5 X 11)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 94352 Kaitlyn Kennedy Carthage High School 5
2 94443 Easton Wilson Carthage High School 4
3 175651 Olivia Kelly Byron Nelson High School 3
Level 2
1 89528 David Nheuk Robert E. Lee H.S. 5
2 89524 Caitlyn Evans Robert E. Lee H.S. 4
3 162661 Fredrick Sparks Robert E. Lee H.S. 3
HP6011 | DESKTOP PUBLISHING-5 OR MORE PRINTED PANELS (MAXIMUM PAPER SIZE IS 8.5 X 11)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 166819 Landry Dacke Northwest High School 5
Level 2
1 89524 Caitlyn Evans Robert E. Lee H.S. 5
HP6012 | DESKTOP PUBLISHING-THEMATIC PORTFOLIO - A COLLECTION OF FOUR OR MORE GRAPHIC IMAGES FOLLOWING A CENT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 79734 Rachel Somavarapu Langham Creek HS 5
2 114950 Austin Moore Byron Nelson High School 4
3 168198 Andrew Miller Irving High School 3
4 171831 Seth Amatordasa Flower Mound HS 2
Level 2
1 105263 Janela Tan Klein Oak High School 5
2 105264 Ashley Osorio Klein Oak High School 4
3 107755 Yusuf Kahn Klein Oak High School 3
4 105266 Zain Farroqui Klein Oak High School 2
5 107932 Ivy Nguyen O. W. Holmes High School 1
HP6013 | DESKTOP PUBLISHING-DESKTOP PUBLISHING - THEMATIC PORTFOLIO DISPLAY TO PROMOTE A BUSINESS
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 105915 Jasmine Olivares Roosevelt High School 5
2 105895 Alexander Mohacey Roosevelt High School 4
Level 2
1 171754 Alyssa Higginbotham Weatherford High School 5
HP6014 | DESKTOP PUBLISHING-BOOKLET - MULTIPLE PAGE DOCUMENT (INSTRUCTIONAL MANUAL MEMORY BOOK
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 4610 Landon Bertolino Cypress Woods High School 5
2 107932 Ivy Nguyen O. W. Holmes High School 4
3 4608 Owen Theeck Cypress Woods High School 3
HP6015 | DESKTOP PUBLISHING-PAMPHLET - MULTIPLE PAGE DOCUMENT ? MAXIMUM SIZE 8.5 X 11
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 175855 Connor Prado Byron Nelson High School 5
Level 2
1 171752 Carly Jo Lamb Weatherford High School 5
HP6017 | DESKTOP PUBLISHING-NEWSLETTER - MUST INCLUDE FLAG (HEADING WITH TITLE DATE ETC.)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114087 Al Madireddy Flower Mound HS 5
2 115130 Zach Therrien Byron Nelson High School 4
3 117092 Sarah Roy Cleburne High School 3
Level 2
1 105612 Juan Alonzo Roosevelt High School 5
HP6019 | DESKTOP PUBLISHING-NEWSPAPER - MUST INCLUDE FLAG ? MULTIPLE SHEETS - MAXIMUM SHEET SIZE 11 X 17 INCH
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 133950 Kyle Harrington Copperas Cove High School 5
HP6020 | DESKTOP PUBLISHING-MAGAZINE LAYOUT
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 78880 Priscilla Ramirez Brownsville Lopez Early College High School 5
HP6021 | DESKTOP PUBLISHING-PRODUCT LABEL ? EX. SOUP LABEL
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 105920 Kaitlin Villanueva Roosevelt High School 5
2 105924 Derek Regis-Salas Roosevelt High School 4
3 105929 Cristian Arreguin Roosevelt High School 3
4 169227 Armando Renteria Parkland High School 2
Level 2
1 178061 Trenton Quarles Weatherford High School 5
2 162662 Gabe Breen Robert E. Lee H.S. 4
3 144122 Andrew Palmer Copperas Cove High School 3
4 89531 Pablo Avilo Robert E. Lee H.S. 2
HP6022 | DESKTOP PUBLISHING-PRODUCT PACKAGING ?EX. CEREAL BOX
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 89531 Pablo Avilo Robert E. Lee H.S. 5
2 105612 Juan Alonzo Roosevelt High School 4
3 162662 Gabe Breen Robert E. Lee H.S. 3
HP6024 | DESKTOP PUBLISHING-SPREADSHEET
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 175488 Jonathan Frank Byron Nelson High School 5
2 140081 Jacob Perret Cypress Woods High School 4
3 171936 Bullecer Trent Temple High School 3
4 171929 Bryce Richardson Temple High School 2
5 171933 Potter Brandon Temple High School 1
Level 2
1 89528 David Nheuk Robert E. Lee H.S. 5
HP6025 | DESKTOP PUBLISHING-COMPUTER IMAGE TRANSFER- ONE COLOR (FABRIC MUG ETC?)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 105726 Ashlyn Bain Roosevelt High School 5
HP6026 | DESKTOP PUBLISHING-COMPUTER IMAGE TRANSFER-MULTI COLOR (FABRIC MUG ETC?)
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 121671 Nicolas Ramon Douglas Macarthur High School 5
2 94518 Nathaniel Honea Carthage High School 4
3 94567 Gilbert Perez Carthage High School 3
4 94490 Cole Donald Carthage High School 2
HP6027 | DESKTOP PUBLISHING-OTHER DESKTOP COMMUNICATION NOT MENTIONED ABOVE
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114087 Al Madireddy Flower Mound HS 5
2 171933 Potter Brandon Temple High School 4
3 171929 Bryce Richardson Temple High School 3
4 171936 Bullecer Trent Temple High School 2
5 171934 Mendoza Kamryn Temple High School 1
Level 2
1 114382 Drew Renfrow North Mesquite High School 5
2 89531 Pablo Avilo Robert E. Lee H.S. 4
3 162657 Hamza Abbas Robert E. Lee H.S. 3
4 89528 David Nheuk Robert E. Lee H.S. 2
HP6031 | SCREEN PRINT COMMUNICATION - MULTICOLOR
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 162661 Fredrick Sparks Robert E. Lee H.S. 5
2 162662 Gabe Breen Robert E. Lee H.S. 4
HP6040 | TECHNICAL REPORT-AEROSPACE RELATED
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 169227 Armando Renteria Parkland High School 5
2 176032 Ethan Underwood Byron Nelson High School 4
3 175646 Luis Kastner Byron Nelson High School 3
4 6904 Shelby Miller Porter High School 2
5 114084 Revath Sankar Flower Mound HS 1
Level 2
1 4613 Daniel Hines Cypress Woods High School 5
HP6041 | TECHNICAL REPORT-ARCHITECTURAL RELATED
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 7816 Edna Olvera East Early College High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP6042 | TECHNICAL REPORT-BIOTECH - EMERGING TECHNOLOGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 114081 Andrew Cui Flower Mound HS 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP6046 | TECHNICAL REPORT-COMPUTER AIDED MANUFACTURING
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 6905 Vince Nguyen Porter High School 5
2 6899 Jose Guzman Porter High School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP6049 | TECHNICAL REPORT-ENERGY TECHNOLOGY - SCIENTIFIC
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
No Entries or No Entries Placed
Level 2
1 105942 Dimitri Gonzalez Roosevelt High School 5
HP6050 | TECHNICAL REPORT-ALTERNATE ENERGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 7819 Sara Sanchez East Early College High School 5
2 171833 Akshay Durvasula Flower Mound HS 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP6056 | TECHNICAL REPORT-ROBOTICS - EMERGING TECHNOLOGY
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 140085 Folajimi Thomas Cypress Woods High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP6057 | TECHNICAL REPORT-SATELLITE COMMUNICATION
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 56608 Amaris Castro East Early College High School 5
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP6058 | TECHNICAL REPORT-SCIENCE - RESEARCH USING GIVEN SCIENTIFIC PARAMETERS AND FORMULAS TO OBTAIN
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 4471 Tyler Chiriboga Cypress Woods High School 5
2 104814 Vanessa Niccum Lake Travis High School 4
Level 2
No Entries or No Entries Placed
HP6064 | TECHNICAL REPORT-OTHER FIELD OR AREA NOT LISTED
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 6907 Jordan Yarbrough Porter High School 5
2 6903 Humza Khan Porter High School 4
3 6897 Ashlynn Droddy Porter High School 3
4 171929 Bryce Richardson Temple High School 2
5 169227 Armando Renteria Parkland High School 1
Level 2
1 121599 Joshua Chapa Douglas Macarthur High School 5
2 4530 Mikaela Rene Garcia Cypress Woods High School 4
3 82984 Chris Guck Longview High School 3
HP6100 | COMPUTER GENERATED PRESENTATION ? 1 TO 15 SLIDES
Place Student ID Student Name School Name Total Points
Level 1
1 171831 Seth Amatordasa Flower Mound HS 5
2 175243 Jackson Allen Byron Nelson High School 4
3 93029 Dallana Arzola Porter High School 3
4 114084 Revath Sankar Flower Mound HS 2
5 4614 Austin Froebel Cypress Woods High School 1
Level 2
1 4520 Javier Silva Cypress Woods High School 5
2 107910 Luke Hernandez O. W. Holmes High School 4
3 107215 Alivia Williams Cypress Woods High School 3